Opilý řidič ujížděl strážníkům v centru Prahy, naboural šest aut

ČTK ČTK
18. 9. 2016 17:26
Až náraz do zaparkovaných vozidel zastavil opilého dvaadvacetiletého řidiče, který v neděli ráno ujížděl strážníkům v centru Prahy. Mladík svou divokou jízdou způsobil škodu 340 tisíc korun, vyčíslila policie. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky vězení.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Ondřej Besperát

Praha – Poškozením nejméně šesti zaparkovaných aut skončil v neděli ráno v centru Prahy pokus dvaadvacetiletého řidiče ujet městským strážníkům. Po zadržení muž nadýchal přibližně dvě promile alkoholu. Případem se zabývá policie, která způsobenou škodu předběžně vyčíslila na 340 tisíc korun, sdělila policejní mluvčí Iveta Martínková.

Ve čtvrt na sedm ráno přijali městští strážníci oznámení, že po Václavském náměstí jede auto, jehož řidič je zjevně pod vlivem alkoholu. Strážníci se podezřelé vozidlo pokusili zkontrolovat na křižovatce ulic Krakovská a Žitná.

Řidič však výzvu k zastavení nerespektoval a místo toho zabočil do Příčné ulice. Při odbočování dostal smyk a narazil do jiného auta. "Přesto pokračoval v jízdě a narazil do dalších stojících vozidel. Teprve ta ho zastavila," popsala událost mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Orientační zkouška ukázala, že řidič měl v dechu kolem dvou promile alkoholu. Byl proto převezen na lékařské vyšetření, kterému se dobrovolně podrobil.

Policisté, kteří případ od strážníků převzali, už zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. "Za to mu v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková.

 

Právě se děje

Další zprávy