Opilý Polák se řítil Trutnovem rychlostí 140 kilometrů v hodině. Nezastavila ho ani propíchaná kola

ČTK ČTK
22. 7. 2016 14:19
Ve čtvrtek večer se v Trutnově odehrála policejní honička. Polák, kterého zastavila kontrolní policejní hlídka, začal policistům ujíždět. Ulicemi se řítil rychlostí až 140 km/h. Policejní hlídka ho okamžitě začala pronásledovat, ale zadržet se jim ho podařilo až ve spolupráci s jejich polskými kolegy. Zastavili ho až za pomoci zastavovacích pásů, které mu propíchaly přední pneumatiky. I s těmi ale ještě ujel zhruba dva kilometry. Muž poté nadýchal 2,3 promile alkoholu. Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě.
(Ilustrační foto).
(Ilustrační foto). | Foto: René Volfík\Economia

Trutnov- Šestapadesátiletý Polák, kterého v Trutnově ve čtvrtek večer kontrolovala policejní hlídka, začal před policisty ujíždět směrem na Královec. Muž jel Polskou ulicí rychlostí 140 kilometrů v hodině, policistům se ho podařilo zadržet až ve spolupráci s polskými kolegy.

Policie muže v automobilu pronásledovala, ale nebylo možné ho předjet. Proto v části obce Královec policisté ze Žacléře položili na cestu zastavovací pásy. "Zběsilý řidič i s prázdnými předními pneumatikami ujel ještě necelé dva kilometry až na území Polské republiky, kde byl několik desítek metrů za hranicí zadržen ve spolupráci s polskou hlídkou," uvedla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová. Při honičce nebyl nikdo zraněn a kromě proražených pneumatik nevznikla také žádná škoda.

Policisté muže zadrželi a zjistili u něj 2,34 promile alkoholu, odhalili také, že nemá řidičský průkaz a bylo po něm vyhlášené pátrání, protože nenastoupil do vězení. Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě. Policisté po zadokumentování spisový materiál postoupí polským kolegům.

 

Právě se děje

Další zprávy