Vypadl jsem z osmého patra, nechte mě jít, dohadoval se opilý mladík se strážníky

Domácí Domácí
Aktualizováno 25. 4. 2017 15:35
Opilý mladík, kterého našli poraněného před budovou vysokoškolských kolejí na pražském Žižkově, strážníkům tvrdil, že vypadl z osmého patra. Muž měl vážně zraněnou nohu a byl poraněný i v obličeji. "Zjevně opilý mladík prosil hlídku, aby mu pomohla vstát a on mohl z místa odejít," popsala mluvčí strážníků Irena Seifertová. Strážníci, kteří šestadvacetiletého muže na trávníku před budovou našli, mu přivolali záchrannou službu. "Při bližší prohlídce zjistili, že má pod oděvem těžkou zlomeninu nohy," doplnila mluvčí. K incidentu došlo na kolejích Jarov. "Doposud zjištěné skutečnosti vypovídají o tom, že k pádu či skoku této osoby skutečně došlo z 8. patra," řekl mluvčí policie Tomáš Hulan.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Tomáš Netočný
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy