Foto: Pokud něco uvidíte, bude to špatně. Ministr obrany se přesvědčil, jak armáda cvičí obranu země

Foto: Pokud něco uvidíte, bude to špatně. Ministr obrany se přesvědčil, jak armáda cvičí obranu země
To nejlepší, co může česká armáda z vrtulníků nabídnout: Mi-171Š.
Je připraven na inspekční misi do vojenského prostoru Hradiště v Doupovských horách. Právě tam vrcholí cvičení Opeřený had 2017.
Trasa je vyznačena trikolorou. Nad každým vytyčeným prostorem oblétneme čtyřikrát. "Jestli něco uvidíte, bude to špatně." Chladí očekávání důstojníci generálního štábu.
Velitel helikoptéry se zdraví s velitelem mise, ministrem obrany Martinem Stropnickým.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
29. 8. 2017 17:20
Fotoreportér Aktuálně.cz Ludvík Hradilek navštívil spolu s ministrem obrany Martinem Stropnickým vojenské cvičení Opeřený had, kterého se účastní jednotky 4. brigádního úkolového uskupení (4. BÚU).
 

Právě se děje

před 36 minutami

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

před 41 minutami

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy