Operace ibis skončila. Pražská zoo už má zpátky všechny opeřence, posledního chytili v Řeporyjích

Domácí Domácí
13. 3. 2016 17:33
Pražská zoo má zpátky už všech osmnáct ibisů, kteří uletěli před téměř dvěma týdny z voliéry poškozené sněhem. Posledního ptáka odchytili na hřišti v Řeporyjích. Na svém twittrovém účtu o tom informoval ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek. Vzácní ptáci se ze zoo dostali 1. března dopoledne ven dírami v ochranné síti voliéry, která nevydržela nánosy těžkého mokrého sněhu.
Foto: Zoo Praha

Praha - Pražská zoologická zahrada má zpět už všech osmnáct vzácných ibisů, kteří uletěli téměř před dvěma týdny z voliéry poškozené sněhem. Posledního ptáka odchytili na hřišti v Řeporyjích.

"Operace ibis skončila. Velký dík všem!" napsal na svém twittrovém účtu ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek.

Vzácní ptáci se ze zoo dostali 1. března dopoledne ven dírami v ochranné síti voliéry, která nevydržela nánosy těžkého mokrého sněhu.

Od té doby je hledali pracovníci zahrady za pomoci veřejnosti, která hlásila každého "podezřelého" ptáka na sociálních sítích, kde se fotografie uniklých ibisů rychle šířila.

V úterý jeden z nich zahynu kvůli neprůchodnosti střev. Ptáci s typickým dlouhým zahnutým zobákem proto dostávají po svém návratu do zoo preparát umožňující vyloučit případné cizí předměty v žaludku.

Ibis, který v úterý uhynul, totiž na útěku spolykal mimo jiné i kousky skla nebo části pozinkované podložky.

Ibisové se během několika dnů rozletěli po celých středních Čechách. Byli odchyceni v různých částech Prahy a Středočeského kraje - na Balabence a Ruzyni, v Michli, Bohnicích, Holešovicích, u Václavského náměstí, nedaleko Brandýsa nad Labem, v Kralupech nad Vltavou a Říčanech.

Nalezence umísťují pracovníci zahrady do zázemí, aby se zotavili z nezvyklého zážitku. Část navrácených ibisů mohou návštěvníci vidět již od soboty ve voliéře poblíž jižního vchodu do zoo.

 

Právě se děje

Další zprávy