reklama
 
 

Živě: Zemanův výrok o objednaném stíhání je nepřijatelný, ohradili se žalobci. Mynář: Darů máme dost

Aktualizováno 26. 1. 2018 11:26
Babiš, sprostá slova i Krym. Poslední střet mají prezidentští kandidáti za sebou | Video: Česká televize |  01:22
reklama
Česko čeká druhé kolo prezidentské volby, ve kterém se utkají Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Vše podstatné kolem voleb sledujeme v on-line reportáži.

Živě: Zemanův výrok o objednaném stíhání je nepřijatelný, ohradili se žalobci. Mynář: Darů máme dost

reklama
13:27

O prezidentské volby je mezi sázkaři nebývalý zájem. "Mohu potvrdit, že tyto volby se skutečně těší enormnímu zájmu sázkařů! V roce 2013 jsme na prezidentské klání přijali sázky v celkové hodnotě 3 miliony korun. Nyní jsme už na 20 milionech a přitom sázky stále rostou," říká Markéta Světlíková, tisková mluvčí sázkové kanceláře Chance.

13:26
KSČM

Podle komunisty Zdeňka Ondráčka je Jiří Drahoš "nabubřelý trouba". 

13:07
KSČM

Podle předsedy komunistů Vojtěcha Filipa Drahoš včerejším výrokem v debatě v České televizi ukázal, jak pohrdá lidmi a snaží se je podvést. 

11:18
 

Drahoš je podle slovenského tisku "politickým laikem". Zeman zase "příkladem politika, který by už neměl zastávat vysoké posty. A možná žádné."

11:11
Miloš Zeman

Spolek Přátel Miloše Zemana má podle svého představitele a kancléře prezidenta Vratislava Mynáře domluveny dary na všechny náklady kampaně, kterou zajišťoval pro prezidentskou kandidaturu současné hlavy státu Miloše Zemana. Zeman podle něj ve čtvrteční debatě zveřejnil sponzory, kteří už peníze na účet spolku poslali.

Mynář řekl, že zveřejnili původ peněz, které už mají fakticky na účtu. "Stejně tak máme zajištěn zbytek peněz. Máme veškeré finanční závazky pokryty dary," dodal. Očekává, že peníze budou mít k dispozici do týdne až dvou.

11:04
Marek Hilšer

Nevzdávejte to, život je o kompromisech. Má to smysl, vyzývá voliče Marek Hilšer:

10:58

Státní zástupci se ohradili proti tvrzení Miloše Zemana ve čtvrteční debatě, že není vyloučeno, že stíhání Vitáskové iniciovali solární baroni. Podle nich Zeman podrývá důvěru v justici.

"Unie státních zástupců považuje za nepřijatelný včerejší výrok prezidenta Miloše Zemana, který v České televizi uvedl, že 'vzhledem k tomu, že paní Vitásková bojovala proti solárním baronům, není vyloučeno, že oni sami mohli inspirovat její trestní stíhání'. Je krajně nevhodné, pokud hlava státu podobně jako před několika dny premiér Andrej Babiš šíří naprosto nepodložené spekulace o možnosti 'objednat si' něčí trestní stíhání. Taková prohlášení silně podrývají důvěru veřejnosti k justici," napsali žalobci.

10:38

Drahoš je čas budoucí, Zeman minulý, píše ve svém komentáři Martin Fendrych:

10:17
Twitter

Čísla podle serveru Demagog.cz hovoří jasně:

10:05

Závěrečná debata před druhým kolem prezidentských voleb přilákala zhruba o milion víc diváků než poslední duel Zemana s Karlem Schwarzenbergem před pěti lety. Tu tehdy v České televizi vidělo 1,612 milionu diváků. 

9:40

Čtvrteční prezidentskou debatu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v České televizi sledovalo v souhrnu 2,7 milionu diváků starších 15 let. Pustila si ji více než polovina lidí, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. Na základě dat Asociace televizních organizací (ATO) to uvedl server Mediaguru.cz. Předchozí společný duel, který vysílala televize Prima, vidělo 2,2 milionu diváků. 

9:25
Miloš Zeman

Seznam sponzorů spolku Přátel Miloše Zemana, který současné hlavě státu platil předvolební kampaň, přinesl Zeman do čtvrteční televizní debaty.

8:46

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí do pátečního rána nedostal přehled dárců Spolku přátel Miloše Zemana. Spolek zčásti financoval prezidentovu volební kampaň. Člen vedení úřadu Jan Outlý ráno řekl, že v datové schránce úřadu nic není, ale dokumenty může dnes přinést například pošta. Zeman ve čtvrteční debatě České televize v reakci na kritiku, že jeho volební kampaň není transparentní, řekl, že seznam dárců byl úřadu odevzdán. Není to však jeho zákonnou povinností.

8:40
Jiří Drahoš

Drahoš podle analýzy serveru Demagog.cz řekl nepravdu třikrát, například v tvrzení, že vláda Miloše Zemana nabídla v roce 1999 muslimům z Kosova pět tisíc míst v České republice. "(Ministr zahraničí Jan) Kavan zde, ostatně stejně jako celá vláda, ovšem tento počet nenabídl. Pouze mluvil, že tento počet nejde vyloučit, dodal, že je to předčasné. V Kavanově prohlášení šlo o horní variantu, konkrétně mluvil o možném rozsahu v řádu dva až pět tisíc," uvedl server. Pět Drahošových výroků se mu nepodařilo ověřit, žádný z nich nebyl zavádějící.

8:38
Miloš Zeman

Zeman podle analýzy serveru Demagog.cz nemluvil pravdu například když tvrdil, že jeho vláda neprojednávala v roce 1999 přijímání migrantů z Kosova. Nepravdivé byly podle serveru třeba i výroky o tom, že za pět let působení na Hradě nikomu neudělil abolici, nebo že twitterový účet prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka je jeho soukromou záležitostí. Vedle 14 nepravd označil Demagog.cz pět Zemanových výroků za závádějící a osm se jich nepodařilo ověřit.

8:36

Ve čtvrteční debatě prezidentských kandidátů v České televizi pronesl více nepravdivých výroků současný prezident Miloš Zeman. Vyplývá to z analýzy serveru Demagog.cz. Zeman řekl 52 faktických výroků, z toho jich 14 server vyhodnotil jako nepravdu. Druhý kandidát Jiří Drahoš měl 38 faktických výroků, z toho tři nepravdivé.

8:35

Vyhledávač Google má dnes volební vizuál. 

¨Google volby Foto: Google.cz
8:16

Už dnes ve 14 hodin se otevřou volební místnosti a začne druhé kolo prezidentských voleb. Volební místnosti se uzavřou ve 22:00.

7:57
 

Vážení čtenáři, vítáme vás u dalšího dne on-line zpravodajství z kampaně před druhým kolem prezidentských voleb.

00:56
Aktuálně.cz

Video: Podívejte se na sestřih toho nejzajímavějšího z prezidentské debaty.

Babiš, sprostá slova i Krym. Poslední střet mají prezidentští kandidáti za sebou | Video: Česká televize

autoři: Domácí, ČTK | 13. 1. 2018 14:00

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy