reklama
 
 

Po přečtení Babišovy vize jsem se vzbudil v Bělorusku. Chce okleštit demokracii, řekl Kalousek

Aktualizováno 12. 9. 2017 20:11
Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek v první předvolební debatě řešili levnou pracovní sílu ze zahraničí | Video: Tomáš Cetkovský, František Grossmann |  03:37
reklama
Lídři největších politických stran v úterý absolvovali první velkou předvolební debatu. Diskutovali Andrej Babiš (ANO), Lubomír Zaorálek (ČSSD), Jiří Dolejš (KSČM), Zbyněk Stanjura (ODS), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Miroslav Kalousek (TOP 09). Debatu pořádala Britská obchodní komora v ČR ve spolupráci s Americkou obchodní komorou, Francouzsko-českou obchodní komorou a Severskou obchodní komorou.

Po přečtení Babišovy vize jsem se vzbudil v Bělorusku. Chce okleštit demokracii, řekl Kalousek

Souhrn událostí

reklama
19:28

Vážení čtenáři, děkujeme vám za pozornost, online přenos z předvolební debaty končí.

19:23
 

Debata končí, představitelé stran se loučí s publikem.

19:20
Andrej Babiš

"I když jsem dostal z vlády padáka, tak si myslím, že byla úspěšná. Přebytkový rozpočet, nejlepší v historii země, snížení státního dluhu, vybrali jsme hafo daní atd., takže ty výsledky jsou pozitivní. Nejvíc mě šokují představy pana Zaorálka, že pan Sobotka vyjednal s Macronem navýšení platů ve Veolii nebo Komerční bance. Já myslím, že to tak nefunguje," končí své vystoupení na diskuzi Andrej Babiš.

19:18
Zbyněk Stanjura

"Tři vládní strany vystoupily z ilegality a mnohé teď říkají to, co už měly dávno dělat," reaguje Stanjura na předvolební sliby kolegů z ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

19:18
Zbyněk Stanjura

"Tři vládní strany vystoupily z ilegality a mnohé teď říkají to, co už měly dávno dělat," reaguje Stanjura na předvolební sliby kolegů z ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

19:16
Miroslav Kalousek

"Rozdíl mezi politikou CSU a rovnostářskou sociální politikou KDU je asi jako mezi aktem a pietním aktem. Zní to podobně, ale podstata je jiná," reagoval Kalousek na Bělobrádkova slova. 

19:15
Zbyněk Stanjura

"My jsme představili program už v březnu a příjemně mne překvapilo, jak z našeho programu ostatntí opisují," uvedl Stanjura.

 

"Nezlobte se, ale musím jít, nerad chodím pozdě a mám další jednání," rozloučil se s panelisty Bělobrádek a odešel ze sálu.

Předvolební debata v Lucerně Foto: Ludvík Hradilek
19:12
Pavel Bělobrádek

"Nejblíže mám po tomto večeru k CDU-CSU," odpověděl na dotaz moderátora, ke komu má po dnešní debatě názorově nejblíže Pavel Bělobrádek.

19:10
Lubomír Zaorálek

"Náš úkol je účastnit se změn v eurozóně, zpevňovat kurz koruny, zvyšovat mzdy a připravovat zemi na co nejvíce hladký vstup do eurozóny," řekl Zaorálek.

19:09
Zbyněk Stanjura

Stanjura si stěžuje na nepohodlné židle.

19:07
Zbyněk Stanjura

Riziko vícerychlostní Evropy v očích Zbyňka Stanjury: "Flexibilní integrace je podle nás výhodná. Současně říkám, že se EU musí změnit, jinak se zhroutí sama od sebe. S odchodem Británie ztrácíme spojence. Takže soustředit se na reformy a hledat nové spojence. A pokud si myslím, že máme pravdu, tak prudit máme," reaguje Stanjura na Kalouska. 

19:04
Miroslav Kalousek

"Chceme být respektovaným a aktivním členem EU," uvedl Kalousek. Podle něj nelze vidět jen 670 miliard korun dotací. "Pro českou ekonomiku je existenční nutností sdílení společného trhu a hodnost, o kterých moje generace snila, když nám bránili vykonávat povolání, po kterém jsme toužili," řekl Kalousek.

19:03
Jiří Dolejš

Jiří Dolejš: "Evropská integrace je reakcí na globalizující se svět. Jiná otázka je, jakou kvalitu ta integrace má. Těsně po vstupu využití společného hospodářského prostoru nějaké efekty přinášely. Dnes by mělo dojít k revizi Lisabonské smlouvy. Pokud se v bankovní unii propracováváme k tomu, že problémy nesou banky a ne daňoví poplatníci, tak podobně by se to mělo vyřešit i v eurozóně."

Předvolební debata v Lucerně Foto: Ludvík Hradilek
18:58
Pavel Bělobrádek

Bělobrádek chce ukončit diskusi, protože má další program. Debata má totiž několik minut zpoždění. Nicméně na otázku týkající se eura odpovídá. "Měli bychom vstoupit do eurozóny, když na to budeme připravení. Slovensko na vstupu do eurozóny vydělalo. Jsme na to připravení, teď musíme dobře načasovat vstup," uvedl šéf lidovců.

18:56
Andrej Babiš

Babiš pokračuje - přes protesty moderátora - v diskusi o dopravě.

18:58
Andrej Babiš

Převažují pozitiva našeho členství v EU nebo ne? Otázka na Andreje Babiše. "Zaspali jsme dobu. Pamatujete na naše předsednictví? My v EU máme bojovat za naše zájmy a ty tam nahlas prosazovat. To spojenectví samozřejmě je výhodné, ale není možné, abychom se ještě více integrovali. Aby nám přidělovali třeba kvóty. Já nechci ručit za italské nebo řecké banky. Pokud se nereformuje eurozóna, tak tam nechci."

18:55
Zbyněk Stanjura

Podle ODS se musí změnit zákony tak, aby se výstavba zrychlila. "Musíme bránit těm, kdo blokují stavby," řekl Stanjura.

18:57
 

Poslední tématem panelové diskuze je Mezinárodní prostředí. 

18:54
Zbyněk Stanjura

Reakce ODS na výtky ANO. "Máme krajské město spojené železnicí s letištěm. Je to v Ostravě. To vybudovala naše vláda. Jen nám tam chybí těch dvanáct třináct milionů cestujících," řekl Stanjura. 

autor: Domácí | 12. 9. 2017 17:20

Související

    Hlavní zprávy

    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama