reklama
 
 

Živě: Sněmovna vydala ke stíhání Babiše i Faltýnka. Hádky o Čapí hnízdo skončily po osmi hodinách

Aktualizováno 6. 9. 2017 19:53
reklama
Sněmovna ve středu vydala ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Policie chce oba poslance obvinit v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. Babiš i Faltýnek pochybení odmítají, případ vnímají jako politickou kauzu a snahu ovlivnit říjnové parlamentní volby. Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil už dřív plénu žádosti policie vyhovět. Jednání sněmovny jsme sledovali online.

Živě: Sněmovna vydala ke stíhání Babiše i Faltýnka. Hádky o Čapí hnízdo skončily po osmi hodinách

reklama
19:52

Přenos se schůze sněmovny o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka končí. Vážení čtenáři, děkujeme za pozornost. 

19:43

Tisková konference Babiše a Faltýnka.

19:30
Jaroslav Faltýnek

"Věřím, že v relativně krátké době se prokáže naše nevina," uzavřel Faltýnek. 

19:29
Jaroslav Faltýnek

"Sněmovna samozřejmě není soud, to jednoznačně respektujeme. Bohužel výbor ani sněmovnu nezajímalo, že v policejní žádosti jsou uvedené zjevné nepravdy, které panu Nevtípilovi bourají celou tu jeho konstrukci," řekl Faltýnek, který sám hlasoval pro své vydání, stejně jako Babiš.

19:28
Jaroslav Faltýnek

"Celý případ se nestal tak, jak ho popisuje komisař Nevtípil. Kupní smlouva byla uzavřená, kupní cena byla uhrazená, akcie byly převzaty na základě předávacího protokolu. Firma byla prodána se ziskem 20 procent," pokračuje Faltýnek.

19:27
Jaroslav Faltýnek

Jaroslav Faltýnek: "Naše hnutí to vnímá jednoznačně jako politickou kauzu. Je potřeba skandalizovat dva nejvyšší představitele našeho hnutí." 

19:26
Andrej Babiš

"O osudu naší země rozhodne nějaké Čapí hnízdo. Proč policie nepočkala na OLAF? Nikdo nemá žádnou škodu. Uděláme vše pro to, abychom se očistili," dodal Babiš. 

19:24
Andrej Babiš

Babiš: "Je to deset let stará kauza. Policie píše nesmysly. Všechny ty věci, co tam jsou, jsou absurdní, a mají poškodit mě a mou rodinu. Mediální štvanice na mou rodinu je neuvěřitelná." 

19:23

V Praze protestovali lidé proti Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO.

Ano? Raději nikdy! V Praze demonstrovali proti Babišovi | Video: Tomáš Cetkovský
19:23

"Pro mě je to zpolitizovaná kauza, která má ovlivnit příští parlamentní volby. Je to o tom načasování. Je to o tom, kdo tu kauzu vyšetřuje. A je to samozřejmě o lžích v té žádosti," zopakoval Babiš většinu toho, co před několika hodinami přednesl poslancům. 

19:22

Jako poslední před novináře předstupují hlavní aktéři dnešního dne, Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek. 

19:11
KSČM

Vojtěch Filip (KSČM): "Ještě více samotné jednání zpolitizovali," řekl na konto poslanců hnutí ANO. 

18:48
 

Petr Gazdík (STAN): "Poslanci nemají být nadlidi a v případě, že se nejedná o účelovou politickou kauzu,což se v tomto případě rozhodně nejedná, není důvod poslance v takovém případě nevydat. Rozhodnutí poslanců ANO opustit před hlasováním sál působí podivně. Dosud vždy byli vždy pro vydávání. Působí to tak, že měli nařízeno, aby sál opustili." 

18:42
ČSSD

"Je to výzva pro hnutí ANO, aby tu situaci zvážilo a nějak ji vyhodnotilo," řekl Zaorálek k tomu, že lídrem  hnutí ANO je teď policejně stíhaný člověk. 

19:15

"Předseda ANO se díky "Čapáku" odpoutal od spoluodpovědnosti za vládu, za vývoj v zemi a znovu ze sebe dělá lidového revolucionáře," píše ve svém komentáři Martin Fendrych.

18:41
 

Jak hlasovali jednotliví poslanci o Babišovi?

AB jména
18:40
ČSSD

Lubomír Zaorálek (ČSSD): "Zaplať pán Bůh, že jsme to odhlasovali. Jiná varianta podle mě nebyla. Politici by měli podléhat stejným procedurám jako všichni občané," okomentoval rozhodnutí místopředseda sociálních demokratů, "Způsob, který zvolili poslanci hnutí ANO, byl takový divně bolestínský," dodal. 

18:31
TOP 09

"Je to politická sekta. Tam se dělá, co řekne nejvyšší šéf a guru. Jsem ráda, že už tam nejsem," komentovala odchod zástupců ANO ze sálu poslankyně Kristýna Zelienková. Ta za hnutí kandidovala, ale opustila ho a přešla do klubu TOP 09.

18:28
 

Ptejte se na vydání Babiše a Faltýnka poslance ANO Radka Vondráčka na DVTV Forum.

18:28
ODS

Zbyněk Stanjura: "Celý dnešek jsme si mohli ušetřit, kdyby Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek sami rezignovali. To oni tento případ zatáhli do předvolební kampaně." 

autoři: Domácí, ČTK | 6. 9. 2017 9:04

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama