reklama
 
 

Živě: Do čtyř debat nepůjdu. Jestli na nich Zeman trvá, bude tam sám, řekl Drahoš v Jablunkově

AKTUALIZOVÁNO před 47 minutami
Sledujte ceremoniál, během něhož prezident republiky Miloš Zeman společně s ostatními držiteli klíčů odemkne Korunní komoru. | Video: DVTV
reklama
Česko čeká druhé kolo prezidentské volby, ve kterém se utkají Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Vše podstatné kolem voleb sledujeme v online reportáži.

Živě: Do čtyř debat nepůjdu. Jestli na nich Zeman trvá, bude tam sám, řekl Drahoš v Jablunkově

reklama
12:11
Twitter

Kdo by měl vést debatu prezidentských kandidátů na ČT? Hlasujte v anketě Aktuálně.cz.

11:32
Jiří Drahoš

Žena prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše pomůže svému manželovi s přesvědčováním voličů. Eva Drahošová vyjede na samostatné krajské cesty. Ve čtvrtek zamíří do Pardubického kraje, setká se i s jeho hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD). Informovala o tom Drahošova mluvčí Kateřina Procházková.

11:31
 

Vážení čtenáři, vítáme vás u dalšího dne on-line zpravodajství z kampaně před druhým kolem prezidentských voleb.

21:00
 

Televize Prima debatu naplánovala na úterý 23. ledna ve 20:15 v přímém přenosu z Hudebního divadla Karlín. Zeman již podle jejího mluvčího Adama Halmošiho účast potvrdil, konečnou odpověď Drahošova týmu televize zatím nedostala. Moderovat bude Karel Voříšek, kandidáti si budou moci přivést do hlediště své příznivce. Součástí programu by měla být zkouška znalostí.

20:59

Václav Moravec nechce moderovat prezidentskou debatu, Česká televize ale věří, že jeho rozhodnutí ještě není definitivní. Podrobnosti v textu Martina Ťopka.

19:27
Jiří Drahoš

Dnešní dění ve sněmovně Jiřího Drahoše nepřekvapilo. "Vyslovení nedůvěry mě nepřekvapilo, nakonec myslím, že jsme ho očekávali všichni, dokonce i Andrej Babiš. Co by se mělo dít dál? No tak kdybych byl prezidentem já, dělo by se určitě něco jiného, druhý pokus by za takové situace dostal někdo, kdo má šanci sestavit stabilní vládu," řekl Drahoš.

18:57
Jiří Drahoš

Další program Jiřího Drahoše: ve čtvrtek pojede do Plzeňského kraje. Navštíví třeba Sušici, Klatovy a Plzeň, kde má mimo jiné naplánováno setkání s veřejností.

18:55

Na výstavu korunovačních klenotů, která začala dnes ve Vladislavském sále Pražského hradu, zavítalo první den 3124 lidí, řekl Jakub Tichý z tiskového oddělení Hradu. Dopoledne lidé stáli 45minutovou frontu.

18:29
Jiří Drahoš

Z Jablunkova odjel Drahoš  do nedalekého Třince na semifinálový zápas hokejové Ligy mistrů mezi místními Oceláři a finským JYP Jyväskylä. Dorazil tam o přestávce mezi první a druhou třetinou.

18:27
Jiří Drahoš

Drahoš poděkoval lidem za podporu, řekl, že je jediným kandidátem, který vyhrál ve své mateřské a rodné obci. "Jsem rád, že jsem stihl do Jablunkova zajet jako do prvního místa," řekl Drahoš. Řekl, že pokud by prezidentskou volbu vyhrál, na první zahraniční návštěvu by jel na Slovensko.

18:26
Jiří Drahoš

Pokud půjde Miloš Zeman do televize čtyřikrát, ve dvou případech tam bude sám, řekl v Jablunkově Drahoš. "Prezident Zeman jednak nedělá kampaň, nicméně celých pět let jezdil po regionech. Já jsem slíbil voličům, že ještě teď během těch 14 dnů vyjedu do regionů a vyjedu za voliči. Já nevím, proč bych měl dávat přednost debatám s Milošem Zemanem. Stačí dvě. Mimochodem sám Miloš Zeman řekl, že třetí a další debata už by byla nudná. Tak když tam bude chtít jít sám, tak tam bude sám," řekl Drahoš. Navštívit ještě chce mimo jiné velká města Brno a Ostravu.

17:28
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš opět odmítl výzvu Miloše Zemana, aby se s ním před druhým kolem zúčastnil čtyř debat.

17:27
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš se setkal s občany v Jablunkově, kvůli sněhové kalamitě na něj ale museli přes půl hodiny čekat.

15:14

"Televize Prima plánuje ve volebním týdnu odvysílat duel dvou prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Mimořádnou a netradičně pojatou debatu má Prima vysílat v úterý 23. ledna od 20.15 v přímém přenosu ze scény pražského Hudebního divadla Karlín," uvedla TV Prima s tím, že Hrad již debatu potvrdil. "V pondělí 15. ledna v 16.32 jsme odeslali poslední e-mail s žádostí o definitivní potvrzení účasti Jiřího Drahoše jeho volebnímu týmu, do této chvíle jsme neobdrželi odpověď," uvedla televize.

15:07
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš trvá na tom, že se s prezidentem Milošem Zemanem utká ve dvou televizních debatách.

13:30
Miloš Zeman

Volební štáb současného prezidenta a uchazeče o znovuzvolení Miloše Zemana bude sledovat sčítání výsledků druhého kola volby v pražském Top Hotelu, uvedla Barbora Filípková ze Strany práv občanů. Ve stejném hotelu Zeman sledoval zveřejňování výsledků i před pěti lety, kdy byl jeho soupeřem Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Na dokončení sčítání hlasů v prvním kole Zemanův tým čekal v Loretánské ulici poblíž Pražského hradu, kde sídlí SPO. Stranu Zeman zakládal. Do štábu novináři neměli přístup, k postupu do druhého kola se Zeman vyjádřil na odpolední tiskové konferenci. V Top Hotelu budou mít novináři podle Filípkové připravenu zvláštní místnost.

Zemanův protikandidát Jiří Drahoš první kolo se svými spolupracovníky sledovat v pražské La Fabrice. Místo pro sídlo štábu na druhé kolo zatím nebylo podle jeho mluvčí Kateřiny Procházkové vybráno.

13:22
Jiří Drahoš

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš odjel dnes po poledni vlakem do Moravskoslezského kraje. V Ostravě zahájí finální část kampaně před druhým kolem prezidentských voleb. Novinářům řekl, že trvá na účasti ve dvou televizních debatách.

Bývalý předseda Akademie věd se svou manželkou Evou dnes zavítá do Ostravy, Jablunkova a Třince. 

11:56
KDU-ČSL

Lidovci v prezidentské volbě jasně podpořili Jiřího Drahoše.

11:50
KDU-ČSL

Lidovci v druhém kole prezidentské volby podpoří Jiřího Drahoše. 

autoři: Domácí, ČTK | 13. 1. 2018

Související

    Hlavní zprávy