reklama
 
 

Živě: Volte Zemana, vyzvalo své příznivce ANO. Europoslanec Ježek kvůli tomu v hnutí končí

AKTUALIZOVÁNO před 19 minutami
Jiří Drahoš poděkoval ostatním kandidátům za podporu | Video: Tomáš Cetkovský
reklama
Česko čeká druhé kolo prezidentské volby, ve kterém se utkají Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Vše podstatné kolem voleb sledujeme v online reportáži.

Živě: Volte Zemana, vyzvalo své příznivce ANO. Europoslanec Ježek kvůli tomu v hnutí končí

reklama
12:07
ANO

Petr Ježek je k Miloši Zemanovi kritický i na Twitteru.

11:58

Europoslanec Petr Ježek končí spolupráci s ANO. Rozchází se s ním v pohledu na podporu Zemana ve volbách a na vztah s komunisty a s extremisty.

11:41
Jiří Drahoš

Příznivci kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše pořádají na jeho podporu téměř tři desítky koncertů po celé České republice. Většina z nich se bude konat pod názvem "Společně to dáme" ve středu večer. Naplánovány jsou třeba v brněnské hudební kavárně Stará Pekárna, v pražském Lucerna Music Baru, v Českých Budějovicích či v Liberci. Koncerty podle něj vznikají spontánně díky dobrovolnickým skupinám na sociálních sítích. 

11:22

Zeman za způsob financování kampaně čelí kritice, protože není možné zjistit, kdo peníze spolku Přátel Miloše Zemana nebo Straně práv občanů poskytl.

10:10

Představení mužských i ženských řeholních řádů v České republice vyzvali věřící, aby šli k volbám, a podpořili v druhém kole voleb Jiřího Drahoše.

"Pan Jiří Drahoš dává naději, že jako prezident vnese do naší společnosti důraz na skutečné obecné dobro postavené na pravdivosti a spravedlnosti a na úctě ke všem lidem, že bude prezidentem povzbuzujícím své spoluobčany k ušlechtilému jednání. Záleží jen na nás voličích, zda bude výsledkem voleb změna, kterou naše společnost potřebuje," uvedlo 16 představených včetně břevnovského arciopata Prokopa Siostrzonka v prohlášení, které na svých stránkách zveřejnila stanice Proglas.

9:51
Miloš Zeman

Video: Podívejte se na sestřih z pondělního vystoupení prezidenta Miloše Zemana na TV Barrandov.

Miloš Zeman v TV Barrandov: Já jsem krásný mladý muž, kdyby po mně někdo vyjel, asi bych to poznal | Video: TV Barrandov
9:50
 

Vážení čtenáři, vítáme vás u dalšího dne on-line zpravodajství z kampaně před druhým kolem prezidentských voleb.

23:15

Prohlédněte si snímky fotoreportéra Ludvíka Hradilka ze zakončení kampaně Jiřího Drahoše v pražské Lucerně.

23:09
Miloš Zeman

Shrnutí Zemanova vystoupení: Pokud prezident ve víkendových volbách prohraje, jmenuje Andreje Babiše podruhé premiérem před koncem svého prezidentského mandátu. Pokud volby vyhraje, do konce svého prvního mandátu ho jen pověří sestavením vlády. "V každém případě by to dopadlo tak jako tak, byl by (Babiš) opět premiérem, buď dříve, nebo později," řekl Zeman.  "Ať už prezidentské volby dopadnou jakkoli, pan Drahoš nebude mít příležitost pověřit nebo nepověřit pana Babiše druhým pokusem, protože do 8. března stále platí můj prezidentský mandát," dodal.

21:59
Miloš Zeman

Debata končí a prezidentovi příznivci, kteří sedí v publiku, skandují: Ať žije Zeman.

21:53
Miloš Zeman

Podle prezidenta by banky měly dávat hypotéky do 60 procent ceny nemovitosti, zbytek by si měl kupující našetřit sám.

21:22
Miloš Zeman

"Pan Drahoš nebude mít příležitost pověřit nebo nepověřit pana Babiše druhým pokusem, ani pokud by vyhrál, protože do 8. března platí můj prezidentský mandát," prohlásil prezident.

21:21
Miloš Zeman

"Mezi prvním a druhým pokusem může být velmi, velmi dlouhá doba, během níž se o stojedničce bude vyjednávat," řekl Zeman ke své podmínce 101 hlasů.

21:20
Miloš Zeman

"Musím jít proti stádnímu mínění a musím splnit své slovo, že dám Andreji Babišovi i druhý pokus o sestavení vlády," řekl Zeman.

21:14

Inaugurace nově zvoleného prezidenta se uskuteční na Pražském hradě 8. března, nebo o den později. Přesný termín složení slibu hlavy státu na společné schůzi poslanců a senátorů bude oznámen po skončení prezidentských voleb, řekli novinářům po pondělní společné pracovní večeři zástupců vedení parlamentních komor jejich předsedové Milan Štěch (ČSSD) a Radek Vondráček (ANO).

21:12
Miloš Zeman

Ne každé trestní stíhání končí odsouzením, řekl ke kauze Andreje Babiše Miloš Zeman.

21:07
Jiří Drahoš

Video: Jiří Drahoš poděkoval za podporu bývalým protikandidátům.

Jiří Drahoš poděkoval ostatním kandidátům za podporu | Video: Tomáš Cetkovský
21:06
Miloš Zeman

Před dvěma lety pochod Prague Pride zahrnoval i pochod pedofilů, řekl prezident. Lidé by podle něj neměli dávat na odiv svou sexuální orientaci.

21:02
Miloš Zeman

Vůbec by mi nevadilo, aby vedle mě bydlel soused tmavé pleti, kdyby to byl například Barack Obama, pronesl prezident. Naopak by mu vadil jako soused kriminálník, a to i s bílou pletí.

20:51
ANO

"Dlouhodobě prosazuje české národní zájmy a bojuje proti ilegální migraci a v těchto názorech se my se stávajícím prezidentem 100 procentně ztotožňujeme" vysvětlil důvody, proč volit Miloše Zemana místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

autoři: Domácí, ČTK | 13. 1. 2018

Související

    Hlavní zprávy