reklama
 
 

Živě: Do čtyř debat nepůjdu. Jestli na nich Zeman trvá, bude tam sám, řekl Drahoš v Jablunkově

AKTUALIZOVÁNO před 41 minutami
Sledujte ceremoniál, během něhož prezident republiky Miloš Zeman společně s ostatními držiteli klíčů odemkne Korunní komoru. | Video: DVTV
reklama
Česko čeká druhé kolo prezidentské volby, ve kterém se utkají Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Vše podstatné kolem voleb sledujeme v online reportáži.

Živě: Do čtyř debat nepůjdu. Jestli na nich Zeman trvá, bude tam sám, řekl Drahoš v Jablunkově

reklama
17:28
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš opět odmítl výzvu Miloše Zemana, aby se s ním před druhým kolem zúčastnil čtyř debat.

17:27
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš se setkal s občany v Jablunkově, kvůli sněhové kalamitě na něj ale museli přes půl hodiny čekat.

15:14

"Televize Prima plánuje ve volebním týdnu odvysílat duel dvou prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Mimořádnou a netradičně pojatou debatu má Prima vysílat v úterý 23. ledna od 20.15 v přímém přenosu ze scény pražského Hudebního divadla Karlín," uvedla TV Prima s tím, že Hrad již debatu potvrdil. "V pondělí 15. ledna v 16.32 jsme odeslali poslední e-mail s žádostí o definitivní potvrzení účasti Jiřího Drahoše jeho volebnímu týmu, do této chvíle jsme neobdrželi odpověď," uvedla televize.

15:07
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš trvá na tom, že se s prezidentem Milošem Zemanem utká ve dvou televizních debatách.

13:30
Miloš Zeman

Volební štáb současného prezidenta a uchazeče o znovuzvolení Miloše Zemana bude sledovat sčítání výsledků druhého kola volby v pražském Top Hotelu, uvedla Barbora Filípková ze Strany práv občanů. Ve stejném hotelu Zeman sledoval zveřejňování výsledků i před pěti lety, kdy byl jeho soupeřem Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Na dokončení sčítání hlasů v prvním kole Zemanův tým čekal v Loretánské ulici poblíž Pražského hradu, kde sídlí SPO. Stranu Zeman zakládal. Do štábu novináři neměli přístup, k postupu do druhého kola se Zeman vyjádřil na odpolední tiskové konferenci. V Top Hotelu budou mít novináři podle Filípkové připravenu zvláštní místnost.

Zemanův protikandidát Jiří Drahoš první kolo se svými spolupracovníky sledovat v pražské La Fabrice. Místo pro sídlo štábu na druhé kolo zatím nebylo podle jeho mluvčí Kateřiny Procházkové vybráno.

13:22
Jiří Drahoš

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš odjel dnes po poledni vlakem do Moravskoslezského kraje. V Ostravě zahájí finální část kampaně před druhým kolem prezidentských voleb. Novinářům řekl, že trvá na účasti ve dvou televizních debatách.

Bývalý předseda Akademie věd se svou manželkou Evou dnes zavítá do Ostravy, Jablunkova a Třince. 

11:56
KDU-ČSL

Lidovci v prezidentské volbě jasně podpořili Jiřího Drahoše.

11:50
KDU-ČSL

Lidovci v druhém kole prezidentské volby podpoří Jiřího Drahoše. 

11:03
STAN

Místopředseda STAN Vít Rakušan řekl, že Starostové a nezávislí podporují v druhém kole prezidentské volby Jiřího Drahoše. 

8:54
Miloš Zeman

Hrad včera oznámil, že prezident Miloš Zeman přijal pozvání na debatu od ČT, Novy, Primy a TV Barrandov. Jiří Drahoš odpověděl, že se zúčastní dvou diskusí - jedné na ČT a výběr druhé nechal na Zemanovi. "Ejhle, náhle couvá z TV názorových duelů!" komentoval rozhodnutí hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

8:43
 

Vážení čtenáři, vítáme vás u dalšího dne on-line zpravodajství z kampaně před druhým kolem prezidentských voleb.

21:37

Podívejte se na fotoreportáž Ludvíka Hradilka z odemykání Korunní komory ve svatovítské katedrále, kde jsou uloženy české korunovační klenoty.

21:35

Co říkají jednotlivé televize? Televize Prima večer uvedla, že prezidentská kancelář jí potvrdila na úterý 23. ledna po 20:00 účast Zemana v "živé diskusní show". Česká televize už dřív oznámila, že prezidentské kandidáty pozvala do duelu na čtvrtek 25. ledna, tedy den před druhým kolem voleb. Vysílat ho chce od 20:00 přímým přenosem na programech ČT1 a ČT24.

21:33
Jiří Drahoš

"Již jsem navrhl jako jedno z míst debaty Českou televizi. Je to médium veřejné služby, které patří všem občanům ČR a jeho nestrannost je kontrolovaná nezávislou institucí. Ve druhém případě je na rozhodnutí mého protikandidáta, které z médií bude preferovat," citovala Drahoše v pondělí večer ČTK.

21:32
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš chce i nadále dvě televizní debaty, tedy počet, o kterém mluvil Zeman v sobotu. V pondělí večer zopakoval, že pro jeden z duelů navrhl Českou televizi, výběr druhé televize nechá na Zemanovi.

19:29
Jiří Drahoš

My máme nabídku ze čtyř televizí i dalších médií, vyjádříme se zítra, řekla Aktuálně.cz mluvčí Jiřího Drahoše Kateřina Procházková.

19:27

Miloš Zeman přijal čtyři nabídky k duelu s Jiřím Drahošem. Zúčastní se debaty v TV NOVA, Barrandov, Prima a České televizi.

19:08
KDU-ČSL

Lidoveckého europoslance Pavla Svobodu úspěch Jiřího Drahoše překvapil. "Nečekal jsem, ze Jiří Drahoš získá přes 25 procent. Rada kolegu v Evropském parlamentu se mě na výsledky voleb ptala a vyjádřila uspokojení nad tím, že by mohlo na Hrade dojít ke změně," komentoval volby. Dodal také, že očekává negativní kampaň před druhým kolem. "Lejnomety začaly pracovat na plné obrátky," upozornil.

autoři: Domácí, ČTK | 13. 1. 2018

Související

    Hlavní zprávy