reklama
 
 

Živě: Jedna debata v ČT, druhá na Primě, potvrdil Drahoš. Kandidáty čekají duely těsně po sobě

AKTUALIZOVÁNO včera
Prezident Miloš Zeman dva dny po lékařském zákroku odpovídal před druhým kolem prezidentské volby na otázky moderátora Jaromíra Soukupa. | Video: TV Barrandov |  02:08
reklama
Česko čeká druhé kolo prezidentské volby, ve kterém se utkají Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Vše podstatné kolem voleb sledujeme v online reportáži.

Živě: Jedna debata v ČT, druhá na Primě, potvrdil Drahoš. Kandidáty čekají duely těsně po sobě

reklama
18:17
TOP 09

Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v druhém kole podpoří Jiřího Drahoše.

16:54
Aktuálně.cz

Televize Barrandov čelí dalším stížnostem kvůli nevyváženosti debat. Politici, kteří vystoupili v úterní Aréně Jaromíra Soukupa, podporovali pouze Miloše Zemana. Naopak na Jiřího Drahoše útočili.

15:41

Prezidentská debata České televize se bude konat v pražském Rudolfinu. 

15:37
Pavel Fischer

Pavel Fischer osobně podpoří Jiřího Drahoše ve volební kampani. Připojí se k němu na nedělním setkání s voliči v Brně, informovala jeho mluvčí Alena Ježková. Účast na Drahošových mítincích již dříve přiblížili další kandidáti Michal Horáček a Marek Hilšer.

13:27

Prezidentská debata na Primě ponese název "Česko hledá prezidenta" a moderovat ji bude Karel Voříšek. Účast přislíbili oba kandidáti, současný prezident Miloš Zeman i Jiří Drahoš

Debata bude rozdělena do čtyř hlavních tématických bloků. V první části budou kandidáti diskutovat o možných ústavních změnách, jimiž jsou poslanci navrhovaná referenda či možnost zrušení Senátu. Dalšími tématy budou církevní restituce, elektronická evidence tržeb, zmírnění protikuřáckého zákona, či právo na nošení zbraní. Oba kandidáti budou společně diskutovat také o kvótách na přerozdělování migrantů nebo o vztahu Česka k Rusku.

Debatu odvysílá televize Prima v úterý 23. ledna ve 20:15. 

12:19
Jiří Drahoš

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyzvala k podpoře Jiřího Drahoše v druhém kole prezidentské volby. "Chceme prezidenta, který usiluje o slušnost a spravedlnost, zastává demokratické hodnoty a záleží mu na důstojnosti a hodnotě každého člověka. Přejeme si, aby naše země byla i v dalších letech součástí západního světa a měla své místo v evropské i světové politice," zdůvodnila v prohlášení. 

12:17
 

Vážení čtenáři, vítáme vás u dalšího dne on-line zpravodajství z kampaně před druhým kolem prezidentských voleb.

22:15
Miloš Zeman

Prezident v tradičním pořadu na TV Barrandov:

Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem. Foto: TV Barrandov
16:45
Miloš Zeman

Syndikát novinářů má problém s inzercí prezidenta Miloše Zemana, která se ve čtvrtek objevila v tisku.

17:38

Kromě České televize se oba kandidáti utkají i na Primě. První duel se uskuteční 23. ledna.

12:36
Marek Hilšer

Miloš Zeman chce čtyři debaty, Jiří Drahoš dvě. Řešení situace navrhl neúspěšný kandidát Marek Hilšer:

12:28
Twitter

Studenti mají jasno:

 

12:26
Jiří Drahoš

Zásadní roli bude hrát v druhém kole prezidentských voleb podle Jiřího Drahoše účast.

12:16

"Zájem sázkařů je obrovský, a to do druhého kola zbývá ještě více než týden. Od soboty jsme přijali sázky zhruba za deset milionů korun, 80 procent jde na vítězství Drahoše. Nejvyšší sázka je za 526.000 korun v kurzu 1,66:1," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

12:15
Jiří Drahoš

Šance bývalého předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše na zvolení prezidentem se podle bookmakerů v posledních dnech zvyšuje. Od pondělí se kurzy na jeho vítězství snížily z 1,6:1 až 1,68:1 na aktuálních 1,5:1 až 1,52:1. Věří mu i většina sázkařů, od soboty jde na něj 80 procent sázek. Prezident Miloš Zeman má kurzy od 2,45:1 do 2,75:1. 

11:16

Duel Miloše Zemana a Jiřího Drahoše bude na ČT24 a ČT1 moderovat Světlana Witowská. Debata prezidentských kandidátů bude na veřejnoprávní televizi příští týden ve čtvrtek. 

11:14
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš potvrdil, že se zúčastní dvou předvolebních debat. 

11:12
Miloš Zeman

Spolek Přátelé Miloše Zemana zveřejnil v některých denících inzerát, který podporuje současného prezidenta a útočí na jeho protikandidáta ve volbách Jiřího Drahoše.

10:41
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš v Klatovech. 

autoři: Domácí, ČTK | 13. 1. 2018

Související

    Hlavní zprávy