reklama
 
 

S Grossem se rozloučila elita ČSSD. Miloš Zeman nepřišel

Aktualizováno 22. 4. 2015 10:08
reklama
Rozloučení s bývalým premiérem jsme sledovali v online reportáži.

S Grossem se rozloučila elita ČSSD. Miloš Zeman nepřišel

reklama
10:00

Bazilika se uzavřela veřejnosti. V 11:00 začne pohřeb Stanislava Grosse. Ten už proběhne v rodinném kruhu. Dnešní online přenos končí. Děkujeme za pozornost.

9:40
 

"Vycházel jsem s ním vždy dobře. Nyní mi nezbývá nic jiného než se za něj pomodlit u rakve," okomentoval svůj příchod lidovec Jan Kasal.

9:22

Do baziliky přišel Jiří Paroubek s manželkou Petrou. Dorazil i Richard Dolejš a bývalý poslanec ČSSD Karel Šplíchal.

Grossův pohřeb - Paroubkovi Foto: ČTK
9:12

Na Vyšehrad se chodí rozloučit také desítky "neznámých" lidí z veřejnosti, kteří vysvětlují, že v Grossovi viděli naději české politiky a je jim líto, že odešel mladý otec dvou dcer.

9:05

Rozloučit se přišel i bývalý ministr zahraničí Jan Kavan. "Osobně jsem s ním žádné rozpory neměl, programově ano, ale vždy jsem mu to dokázal říct," zavzpomínal.

9:01
Aktuálně.cz

Gross byl nejmladším premiérem v historii České republiky. Projděte si nejdůležitější momenty jeho politické kariéry ZDE.

8:55

"Nechme si na hodnocení Grossovy politické dráhy ještě nějaký čas," říká bývalý předseda vlády a ministr financí Jan Fischer, který také dorazil na Vyšehrad.

Prezidentské volby - Jan Fischer Foto: Vojtěch Marek
8:44

Právě dorazil na místo premiér Bohuslav Sobotka. Elita ČSSD vyrazila pěšky směrem k bazilice.

8:42
ČSSD

Přišel pražský politik ČSSD Karel Březina, dlouholetý tajemník Lidového domu Martin Starec a poslankyně Vlasta Bohdalová. "My jsme k sobě měli blízko, protože oba dva jsme byli dlouho ve vedení Mladých sociálních demokratů a také jsme byli společně dvěma nejmladšími členy Zemanovy vlády," řekl Březina.

8:39
Aktuálně.cz

Dorazili expremiér Jan Fischer, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, ministr vnitra Milan Chovanec, předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák či šéf motolské nemocnice Miloslav Ludvík. Všichni stojí před bazilikou a čekají zřejmě na příjezd premiéra Sobotky.

8:18

Jako první dorazil na Vyšehrad Miloslav Kala, šéf Nejvyššího kontrolního úřadu.

8:12

Stanislav Gross minulý týden podlehl amyotrofické laterální skleróze (ALS), při níž nemocní postupně ztrácí buňky ovládající svalové pohyby. Nervová soustava pacientů s amyotrofickou laterální sklerózou sice způsobuje, že mozek není schopen ovládat většinu svalů, pacient ale zůstává při vědomí. Jeho mentální schopnosti nemoc nesnižuje. Více o nemoci si přečtěte ZDE.

8:00
Aktuálně.cz

Dobré ráno z pražské redakce Aktuálně.cz. Rozloučení s bývalým premiérem pro vás sledujeme v online reportáži.

autoři: Domácí, Václav Dolejší, ČTK | 22. 4. 2015 8:23

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama