reklama
 
 

Živě: Lidi ani nevědí, co je demise. Murína jsem nevydíral, hájil se Babiš před poslanci

Aktualizováno 10. 3. 2018 1:14
Podívejte se na brífinky ze sněmovny. | Video: DVTV
reklama
Poslanci se sešli na mimořádné schůzi svolané z popudu části opozičních stran, aby jednali o personálních změnách, které uskutečňuje vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v demisi. Opoziční strany chtějí dát najevo, že vláda v demisi nemá dělat zásadní změny v obsazení klíčových postů ve státní správě. Opozice kritizuje odvolávání náměstků ve státní službě, šéfů fakultních nemocnic. Kritizuje i údajný Babišův tlak na rezignaci ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína.

Živě: Lidi ani nevědí, co je demise. Murína jsem nevydíral, hájil se Babiš před poslanci

reklama
18:03
Twitter

A na závěr jedna zajímavost. Babiš nařkl své protivníky, že nevědí, co znamená slovo demise, že to je od "půl" - demi. No, není.

18:00
Andrej Babiš

Jedna z perel premiéra Andreje Babiše během pátečního jednání Sněmovny: "Teď byly demonstrace v Praze, v pondělí jsem dostal petici od 15 000 lidí na D 49, kde deset let tomu brání nějaký křeček nebo ty organizace, které to blokují. A proč lidi nedemonstrují za to, že nemůžeme dokončit ty obchvaty? Je to takové zvláštní."

17:45
TOP 09

Co také zaznělo během páteční schůze Sněmovny? "Pan premiér říkal, že na GIBSu nebyla kontrola od roku 2012. Schválně se podívejte, kdy byla naposledy v Kanceláři prezidenta republiky a kolik tam má podnětů a jak vypadá analýza rizik. A já už vidím pana premiéra, jak po této informaci sedá ke stolu a píše dopis: V Kanceláři prezidenta republiky dlouho nebyla žádná kontrola. Hned tam, paní ministryně, nějakou pošlete," řekl poslanec TOP09 Miroslav Kalousek.

17:25

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michal Murín se nechce vyjadřovat k otázkám, které se ve čtvrtek projednávaly na uzavřeném jednání sněmovního výboru pro bezpečnost. Výbor bude o situaci znovu jednat příští týden, kdy by měl před poslanci vystoupit premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), který Murína kritizuje. Do ukončení těchto jednání nebude Murín veřejně vystupovat ani komentovat další služební záležitosti, informoval mluvčí inspekce Ivo Mitáček.

14:22
KSČM

Šéf komunistů Vojtěch Filip po dnešním jednání. 

13:28
 

Krátký rozhovor s premiérem v demisi Andrejem Babišem: "Urychlíme jednání o vládě," slibuje. 

13:22
Aktuálně.cz

Sledujte živě vyjádření stran po neschválení programu mimořádné schůze sněmovny.

Hnutí ANO s extremisty zablokovalo diskuzi, není to poprvé a ani naposledy, říká Farský | Video: DVTV
13:15
STAN

Poslanec STAN Vít Rakušan k zamítnutému programu schůze k personální politice vlády:

13:00
Twitter

Výsledek hlasování: mimořádná schůze ani nezačne.

12:48

Sněmovna neschválila program schůze k personální politice vlády. Schůze končí a sněmovna je přerušena až do 20. března.

12:46
Andrej Babiš

"Já mám rád novináře, mám rád Českou televizi, vždyť já v neděli jdu i k tomu Moravcovi," řekl premiér s tím, že se změnil a je nad věcí.

12:46
 

Sněmovna nyní rozhodne o pořadu schůze. Poslanci začínají hlasovat. 

12:45
Andrej Babiš

"Vy jste řekl jako první, že jsem nekompetentní," reagoval Babiš na Bělobrádkovu prosbu, aby se vyvaroval osobních útoků.

12:41
KDU-ČSL

Předseda lidovců zároveň premiérovi doporučil navštívit kurzy slušného chování.

12:39
KDU-ČSL

Bělobrádek se ohradit vůči Babišově nařčení, že by ve funkci vicepremiéra nic neudělal. "Chápu, že vaše ego je velmi vysoké, že se těšíte, až vám budou stavět bustu v Kapitolu, až se o vás bude psát v čítankách. Ale výraz, že vy jste za tři měsíce udělal více než já za čtyři roky, je výraz nekompetence," řekl a dodal, že obvinění považuje za osobní útok vůči své osobě.

12:34
KDU-ČSL

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se ohradil proti Babišově tvrzení, že s ním lidovci nechtěli jednat o vstupu do vlády. "Byli jsme připraveni jednat o vstupu do vlády," hřímal Bělobrádek a dodal: "Vy jste nikdy o koalici s KDU-ČSL neuvažoval. Proč neustále matete veřejnost? Není to pravda."

12:32
KDU-ČSL

Šéf lidovců Pavel Bělobrádek zdůraznil, že dnešní debata je o tom, co má a nemá dělat vláda v demisi a ne tom, jestli odvolání ředitelé byli kompetentní. 

12:28
ODS

"Chtěl bych požádat pana premiéra, aby se nepřipojoval k útokům na novináře," vyzval Babiše Stanjura.

12:27
ODS

"Tito lidé přišli do těchto funkcí za minulé vlády a ANO nebylo v opozici, ANO bylo součástí té vlády," komentoval personální změny vlády v demisi předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

12:17
TOP 09

"Vy jste takový náš Alois Jirásek, ten byl taky ve dvanácti svazcích," řekl Kalousek směrem k Babišovi a vyzval ho, aby se k tomu, že byl agentem StB, hrdě přiznal. 

autoři: Domácí, ČTK | 9. 3. 2018 9:04

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama