TOP 09 dostane sedm procent, Okamurova SPD nás všechny překvapí, tipuje volební výsledek Feri

Domácí Domácí
Aktualizováno 10. 10. 2017 12:02
Je jedním z nejmladších českých politiků, přesto je víc vidět než řada jeho starších kolegů. Řeč je o jednadvacetiletém Dominiku Ferim, který za TOP 09 kandiduje v Praze z posledního místa, a spoléhá tak na to, že ho jeho příznivci "vykroužkují". Feri oslovuje hlavně mladší voliče a boduje na sociálních sítích, kde má desítky tisíc sledujících. Nyní rozdává publikaci Tahle knížka není pro starý, kde kritizuje komunisty i SPD. Dominik Feri pochází z Teplic, kde je také radním, ale předky má i v Etiopii. Pokud by se stal poslancem, snažil by se o omezení vstupování státu do lidských životů a také o posílení svobody jednotlivce, napsal čtenářům Aktuálně.cz v on-line rozhovoru.
Online rozhovor s Dominikem Ferim
Dotazovaný právě odpovídá
Dominik Feri odpovídá na otázky čtenářů od 10 hodin.
Přejít k dotazům

Praha - Dominik Feri, který kandiduje za TOP 09 z posledního místa v Praze, podporuje sňatky homosexuálních párů, snažil by se o omezení vstupování státu do lidských životů a také o posílení svobody jednotlivce. Podle jeho odhadu ve volbách vyhraje hnutí ANO Andreje Babiše se ziskem 25 procent hlasů, TOP 09 by mohla dostat 7 procent. "Vsazeno nemám," vzkázal čtenářům Aktuálně.cz.

Pokud by Feri ve volbách uspěl, stal by se ve svých jednadvaceti letech jedním z nejmladších poslanců v české historii. "Pokud zvolen budu, rád bych vykonával mandát maximálně transparentně. To znamená referovat o zasedáních, projednávaných věcech - formou vlogů, blogů," nastiňuje své možné působení ve sněmovně. Zároveň je ale připraven na možný neúspěch. "Bude mě to mrzet s ohledem na vynaloženou energii, ale hroutit se z toho nebudu," napsal Feri.

Feri by se snažil prosadit sňatky homosexuálních párů a chtěl by jim umožnit přisvojování dětí. "Celé to pro mě je otázka svobody jednotlivce a to je otázka zcela nejdůležitější," upřesňuje.

Právo držet zbraň by Feri neomezoval. "Nejsem příznivcem omezování. Přijde mi, že česká legislativa je v tomto dobrá a získat zbrojní průkaz a držet zbraň je rozumně náročné," vysvětluje.

Zvládat studium na právnické fakultě, objíždění krajů i práci radního v Teplicích pro Feriho prý není problém. "Jsem neuvolněný radní, studium zvládám velmi dobře a cestování po republice a diskuse s mladými lidmi zvládám do svého programu také zařadit," vysvětluje Feri a dodává: "Jen zkrátka vstávám brzo a chodím spát pozdě. V mládí tenhle režim ještě zvládnu."

Do boje o Hrad podle Feriho TOP 09 vlastního kandidáta zřejmě nevyšle. "Zásadní jsou pro nás parlamentní volby. Nadto si nejsem jist, jestli by onen kandidát dokázal dohnat rozjeté kampaně již známých kandidátů," uzavřel Feri.

Online rozhovor s Dominikem Ferim

Dotazovaný právě odpovídá
Dominik Feri odpovídá na otázky čtenářů od 10 hodin.
Aktualizovat reportáž
10. 10. 2017
Ptá se: Petr

Jak podle vás dopadnou volby? Stačí vlastní tip, ideálně v procentech. Máte vsazeno? Díky!

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím! ANO 25 %, Topka 7 %. Jsem zvědav na výsledek SPD, ten nás všechny překvapí. Vsazeno nemám. Mějte se! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Karel z Modřan

Dobrý den, neměla by TOP 09 někoho vyslat do boje o Hrad?

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím Karle, zásadní jsou pro nás parlamentní volby. U prezidentských je problém, že jsou finančně náročné a Topka je nyní v pozici, kdy musí v první řadě získat dobrý výsledek ve sněmovních volbách. Nadto si nejsem jist, jestli by onen kandidát dokázal dohnat rozjeté kampaně již známých kandidátů. Mějte se hezky! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Hugo ze Sudet

Pěkný den, Dominiku.

Dovolím si lehce nekorektní otázku - nemyslíte si, že Vám mediálně pomáhá v Česku exotická barva kůže?

Jste určitě chytrý a šikovný mladý muž, ale v politice jich (naštěstí) je takových víc. Jen vy jste se ale stal takovým maskotem...
A taky nemůžu pochopit, proč je mladý liberální muž v hodnotově konzervativní TOP09...Přeju hodně štěstí v životě.

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím, je to jistě výhoda ve smyslu, že jsem snáz zapamatovatelný. Na druhou stranu to by samo o sobě nestačilo. Jde o názory a způsob, jak je politik s to podávat. A věcí kterou většina lidí přehlíží je, že barva kůže je i ohromná nevýhoda, protože se člověk potýká dennodenně s mnoha hnusmými urážkami, výhružkami apod. Díky za otázku! Mějte se hezky. Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Alexandr Tesař

Dobrý den pane Feri,

myslíte si, že by měl být stanoven věkový limit pro kandidaturu do PS PČR. Pokud ano proč, pokud ne proč? Děkuji za Vaší odpověď

Odpovídá: Dominik Feri

Dobrý den, asi myslíte horní hranici. Nemyslím si, že by měl být u pasivního volebního práva nějak upravován volební cenzus. Problémem podle mě není to, že v PSP je mnoho starších poslanců. Problémem je, že je v ní málo mladých poslanců! Náležitě by měl být slyšet hlas každé věkové skupiny. A proto kandiduji (Praha, poslední místo). Mějte se! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Martin

Dobrý den Dominiku, jak jste spokojen s bydlením na Žižkově v Řehořově ulici, která patří mezi mladými politiky (piráti, zelení ) k velmi vyhledávané a oblíbené adrese ? Máte tam už oblíbenou hospodu či klub ?

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím Martine, na Žižkově jsem neuvěřitelně spokojen. Řehořova je opravdu politickou líhní, to je pravda. Na pivo jezdím ale spíše do centra (nicméně do žižkovských barů také občas zavítám). Mějte se hezky!

10. 10. 2017
Ptá se: Miroslav Holan

Dobrý den Dominiku,
pokud se dostane TOP09 do sněmovny budete usilovat o manželství stejného pohlaví. Měli by mít páry stejného pohlaví uzavírat sňatek jako heterosexuální páry??
Uznejte sám, že paskvil jménem registrované partnerství nemá vůbec žádný smysl.
Díky
S pozdravem Míra

Odpovídá: Dominik Feri

Dobrý den, Miroslave. Pokud se dostanu do sněmovny, budu prosazovat stejnopohlavní sňatky. Registrované partnerství je nedostačující. Mějte se hezky! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Míra

Na rozdíl od řady dotazujících Vám fandím (i když již nejsem "mládežník"). Ale chci se zeptat na něco, co mě fakt štve. A to jsou předvolební klipy TOP09. Ty mi přijdou opravdu jako pro "blby". Namísto toho, aby se zdůraznilo, byť s nadsázkou a humorem (s jistou kreativitní zkratkou), co jsou a proč programové priotity např. Proč EU? Proč ne Babiš? Proč vzdělání na prvním místě ?... tak se dozvíme pouze "Pal - On neuhnul - Přineste mop". To nějak nedávam.

Odpovídá: Dominik Feri

Dobrý den, Vaší poznámce naprosto rozumím. Pokud Vám přijdou tyto spoty nedostatečné (což z hlediska akcentování programových bodů přijdou i mně), tak se podívejte třeba na můj kanál na YT, případně každý večer až do voleb dělám na mém Facebooku streamy, kde nejen prezentuji programové body, ale i se můžete ptát. Mějte se hezky! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Erika

Dobrý den, jak se stavíte k otázce držení zbraní? Děkuji

Odpovídá: Dominik Feri

Dobrý den, Eriko. Nejsem příznivcem omezování. Přijde mi, že česká legislativa je v tomto dobrá a získat zbrojní průkaz a držet zbraň je rozumně náročné. Mějte se! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Pavel

Dobrý den,

zajímalo by mne jak moc považujete (Váš volební tým) za relevantní volební průzkumy. S ohledem na jejich zkreslení (úzký vzorek, neupřímnost respondentů apod.) a časté chyby - viz. poslední volby do PSČR.

Děkuji za odpověď,
Pavel

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím Pavle! S každým týdnem před volbami se eliminuje určitá část statistické chyby. Zajímavější jsou ale volební potenciály. Tento rok je mnoho nerozhodnutých voličů a proto víme jen to, že všechno bude jinak.

10. 10. 2017
Ptá se: Jakub Gazárek

Dobrý den,

rád bych se zeptal na plnění 2% závazku vůči NATO, kdy bude podle Vás reálné se k tomuto číslu dostat?

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím Jakube, naším programovým cílem je dostat se na tuto hladinu do roku 2021.

10. 10. 2017
Ptá se: Mathias

Jak moc pravděpodobný je podle tebe to, že by se topka dostala do vlády, pokud by se dostala do sněmovny, když vezmeš to že s ano ani komunistama byste nešli do koalice (což nikdo ani nechce)?

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím, není dne, abych si tuto otázku nepoložil. Možné to je, ale bude samozřejmě záviset na volebním výsledku. ANO nutně nemusí mít 30 procent, ale může mít klidně jen 20 procent a politická mapa tak může být zcela jiná, než se nyní zdá.

10. 10. 2017
Ptá se: Stárek Jan

Dobrý den pane Feri,
co jsou podle Vás tři nejdůležitější věci které je nutno okamžitě politicky řešit.
Děkuji za stručnou dpověď.
Jan Stárek

Odpovídá: Dominik Feri

Dobrý den, Jene! Dopravní infrastruktura, elektronizace státní správy a školská reforma (neřadím podle důležitosti). Kdybyste mi dal možnost říci 4, tak bych přidal ještě dostání závazku 2 % HDP na obranu.

10. 10. 2017
Ptá se: David Němeček

Pěkný den pane Feri, jako čelní představitel mladé generace ve straně budete pravděpodobně v budoucnu jedním z lodivodů, proto mě zajímá následující. Jaké jsou Vaše osobní priority v oblasti politické praxe? Kde vidíte prostor pro posuny na programové mapě strany, případně přímo dílčí změny kurzu?

Odpovídá: Dominik Feri

Dobrý den, Davide! Klíčové je, že TOP 09 je pravicovou a proevropskou stranou. Z toho neuhneme. Prioritou by mělo být umenšení vstupování státu do lidských životů a posílení svobody jednotlivce. Jeden příklad za všechny: třeba to, že podporuji stejnopohlavní sňatky, což je právě věc svobody jednotlivce. Mějte se hezky!

10. 10. 2017
Ptá se: Jakub

Ahoj Dominiku,

mám na Tebe dvě otázky. Jaký je tvůj názor na skupinu Julius Šuman? A jaký je tvůj názor na Piráty? Vidíš v nich koaliční potenciál pro top09?

Předem díky.

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím Jakube! Jsem velmi zvědav, kdo vlastně skupina Šuman je. Jedna věc se málo zmiňuje a sice skutečnost, že v ČR je málo investigativních novinářů. Bohužel je tu nikdo nezaplatí. Piráti jsou mi sympatičtí (ač mám k programovým bodům výhrady), držím jim palce a věřím v povolební spolupráci. Mějte se hezky! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Josef Prachař

Myslíte si, že staří budou volit mladé černé?

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím Josefe! Dost starších lidí mi říká, že ano!

10. 10. 2017
Ptá se: Jana

Viděla jsem vás v tv v pořadu u Krause,byl jste skvělý.

Odpovídá: Dominik Feri

Díky Jano a mějte se!

10. 10. 2017
Ptá se: Petr H

Jak můžete být ve straně pana Kalouska - politika který se chtěl před nějakým časem spojit i s komunisty?

Odpovídá: Dominik Feri

Dobrý den, posílám odkaz: https://www.top09.cz/co-delame/medialni-vystupy/pribeh-roku-2006-o-mirkovi-kalouskovi-a-koalici-14364.html
Mějte hezký den! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Ládik!!!

Zdravím, myslel jsem, že čert, a to Vy.

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím, to si děti v prosinci myslí často taky.

10. 10. 2017
Ptá se: Jiří Vik

Dobrý den Dominiku.
Držím palce víc takových jako jste Vy.

Odpovídá: Dominik Feri

Díky Jiří! Mějte se hezky!

10. 10. 2017
Ptá se: Libor

Dobrý den Dominiku,
kdysi dávno v rozhovoru pro DVTV jste řekl, že jste vlastně takovým politickým klaunem, ale že asi přijde doba, kdy budete muset převzít odpovědnost a vstoupit na kandidátku. Tak teď je to tady a já se upřímně nebojím ani o zkušenosti ani Vašeho věku. Spíš mi jde o to, jak moc si věříte v případě zvolení na dvě věci: dokončení studia, resp. spojení studia a práce v PSP, a za druhé, v jakém tónu hodláte pokračovat po případném zvolení - přeci jen je to pořád Parlament a klaunů je tam bohužel dost i tak.

Díky!

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím, Libore! Moc dobrá otázka. Těžko říct jestli budu zvolen. Pokud ne, bude mě to mrzet s ohledem na vynaloženou energii, ale hroutit se z toho nebudu. Pokud zvolen budu, rád bych vykonával mandát maximálně transparentně. To znamená referovat o zasedáních, projednávaných věcech – formou vlogů, blogu apod. Taky bych rád dělal osvětová videa k aktuálním tématům, dále jezdil po regionech. S ohledem na studium na PF UK by ideálním byla činnost v Ústavně právním výboru. Celkově bych shrnul svou budoucí politiku jako politiku "povolování šroubů", tj. malé zásahy realizovatelné z opozice, které ale mohou mít zajímavé dopady. Bylo by to náročné, ale zvládnul bych k tomu i studium. Mějte se hezky!

10. 10. 2017
Ptá se: Josef von Depo

Dobrý den, předseda Kalousek prohlásil, že každý, kdo je pro manželství osob stejného pohlaví je "extrémista". Myslíte si to také?

Odpovídá: Dominik Feri

Dobrý den, v téhle věci jsem velmi liberální. Podporuji přiosvojení i stejnopohlavní sňatky a v případě zvolení budu dělat vše proto, aby se tyto dvě věci podařilo prosadit. Mějte se hezky! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Ota

Ahoj dominiku, tři otázky:
1) Nemyslíš si, že když se utvoří koalice stran na bázi bloku proti "Babišovi" (tedy vlády vedené ANO), nenastane tím spíše pro ANO doba, kdy bude moci zastat post chudáčka vystrčeného mimo vládu, kampaaaaaň, spiknutí atd. a bude tedy jen těžit ze všech neshod vlády (kterých bude jistě dost, jelikož se programy možných zúčastněných stran v některých bodech opravdu různí) a nakonec to kvůli nutnosti přijmout kompromis, na které je sice postavena demokracie, ale český volič ji moc nepřijímá, nepovede opět k velkému nárůstu preferencí ANO a a následné diskreditace oněch politických stran v očích voličů?
2) Kdyby nebylo jiného vychodiska, byla by Top 09 ochotna vstoupit do vlády po boku ČSSD, ODS a KDU-ČSL, nebo by se rozhodla jít spíše do opozice, kvůli velkým neshodám s ODS, např. v otázkách EU?
3) Těšíš se už na nový Star wars?
Díky,
Ota

Odpovídá: Dominik Feri

Ahoj! 1) S tím naprosto souhlasím. Zahnat do Babiše do opozice by bylo rozumné jen za situace, kdy by hrozila koalice s SPD, nebo menšinová vláda s podporou KSČM. Roli mučedníka umí hrát až příliš dobře. 2) Kdyby nebylo jiného východiska, tak bychom do takové koalice šli. Obrana demokracie je důležitější než skutečnost, jestli je někdo o trochu víc proevropský. 3) Ano! Měj se a díky za otázku! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Pepa

Ahoj Dominiku,
chtěl bych také získat diplom z práv, ale plzeňskou "tiskárnu" právnických diplomů již zavřeli. Pražská právnická fakulta "tiskárnu" otevřela?
Jinak není možné, aby jsi dělal dobře práci radního v Teplicích, řádně studoval na univerzitě a přitom denně jezdil po ČR a dělal volební kampaň. Minulý týden ti začal semestr, víš to?

Odpovídá: Dominik Feri

Ahoj Pepo, k tomuto několik poznámek. V první řadě jsem neuvolněný radní, což znamená, že velkou část agendy zvládnu vyřizovat distančně. Studium zvládám velmi dobře (tj. končím v červnu s dobrým prospěchem). A cestování po republice a diskuse s mladými lidmi zvládám do svého programu také zařadit. Jen zkrátka vstávám brzo a chodím spát pozdě. V mládí tenhle režim ještě zvládnu. Díky za otázku a mějte se hezky!

10. 10. 2017
Ptá se: Honza

Dobrý den, Dominiku,

Nebudeme si nic nalhávat voličská základna TOP 09 jsou především vš vzdělání lidé ve větších městech, konzervativní i liberální. Já osobně a myslím si i velká část vašeho volebního potenciálu se od vás nyní odklani k více liberální pirátské straně. Stále zvažuji že budu TOP 09 volit, ale vadí mi stranické stanovisko k rovnoprávnosti manželství a k adopci stejnopohlavnimi páry.
Chci se Vás tedy zeptat. Co uděláte pro to aby váš liberální pohled na tuto problematiku byl v TOP 09 více slyšet a případně i ovlivnil hlasování o stejných právech pro heterosexuální i homosexuální páry.

Děkuji za váš časHonzaPS: pokud se nepodaří dostat se do sněmovny zvolte Markétu předsedkyní...

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím Honzo, pokud budu zvolen, napnu všechny síly k tomu, aby se podařilo prosadit přiosvojení a stejnopohlavní sňatky. A budu se snažit pro tuto věc získat i náš poslanecký klub. Celé to pro mě je otázka svobody jednotlivce a to je otázka zcela nejdůležitější. Mějte se! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Jarda

Dobrý den pane Feri,
jedna otázka pro vás : Jste sice studovaný, ale jakou máte životní a pracovní praxi. Děkuji

Odpovídá: Dominik Feri

Dobrý den, studovaný ještě nejsem (jsem ve 3. ročníku PF UK). Pracoval jsem rok v AK, věnuji se marketingu, od 15 let organizuji různé kulturní a společenské akce a od 18 let jsem radním statutárního města. Nejdůležitější je ale ochota a vůle jít životním zkušenostem vstříc.

10. 10. 2017
Ptá se: Ondřej Dostál

Dobrý den,
rád bych se Vás dotázal, zda byste byl pro zavedení školného na vysokých školách, případně zda by mělo být doplněno o nějakou formu prospěchových stipendií či bezúročných půjček.

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím Ondřeji. Osobně považuji školné za krajní řešení a výraz jistého zoufalství z toho, že tato vláda bohužel na podporu vysokých škol kašle. Pokud by bylo školné zavedeno, mělo by být nízké (příkladmo 5 tisíc za semestr), s rozsáhlým stipendijním programem (aby byl systém nadále sociálně propustný) a s odkládací podmínkou ("Když nebudeš vydělávat po vysoké XY, školné ti bude odpuštěno"). Školné by pak poskytovalo jistou nezávislost na vládní politické vůli. Snad se ale dočkáme toho, že budoucí vláda VŠ výrazněji podpoří a školné nebude potřeba.

10. 10. 2017
Ptá se: A.B.

Vážený pane Dominiku,

velmi by mě zajímalo, co jste za tři roky udělal jako radní v Teplicích :) Znáte to, namluvit toho politici namluví dost. Nejdůležitější jsou ale činy a iniciativa tam, kde jste zvolen. Ať vím, jestli Vám to hodit.

Díky za odpověď, ať se daří

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím! Myslím, že dost zásahů ve veřejném prostoru. Kulturní akce na Kolonádě a na terase Krušnohorského divadla (třeba taneční akce pro seniory). Festival OKO DOM, spoluinicioval jsem taky akci Teplice Free Live. Daří se nám společně s kolegy zvyšovat výdaje na kulturu. S kolegou Bendou jsme plédovali za vyhledávací studii na nové městké koupaliště (a povedlo se!). Z dalších zásahů třeba pinčesové stoly na hřištích, po nichž mnoho občanů tak volalo. Inicioval jsem také třeba obnovu Janáčkových sadů (před pár dny byla dokončena první část a vznikl tam prostor plný atrakcí pro rodiče s dětmi). Jsem neuvolněný radní, takže většinu věcí zaštiťujeme jako městská rada. Zmiňme třeba tvrdé projekty jako nový zimní stadion nebo rekonstrukci aquaparku. Otevřel se nyní taky skatepark, discgolfové hřiště apod. A velkým úspěchem je i to, že se nám jako koalici daří držet výdaje na uzdě a stále nemáme ani koruny dluhu. Díky za otázku a mějte se hezky!

10. 10. 2017
Ptá se: Tadeáš Ulrich

Ahoj Dominiku,
to co děláš, děláš výborně, naživo v Litomyšli jsi byl super. Chtěl jsem se tě zeptat na tvůj názor na Miroslava Kalouska a jestli se se mnou neshaduješ v názoru, že je jedním z problémů, které TOPku táhnou ze sněmovny, popřípadě co způsobuje ústup jedné z mála demokratických stran.

Odpovídá: Dominik Feri

Ahoj Tadeáši, díky a díky i za to žes přišel! Je nutné zmínit, že TOP 09 volí dost lidí právě proto, že v ní je Miroslav Kalousek. Co však je důležité tak to, aby ve straně bylo vždy dostatek jiných výrazných osobností a více názorových proudů.

10. 10. 2017
Ptá se: Jakub Jonáš

Je podle Vás úplně v pohodě zavedení školného? Jediný důvod proč Vás nemůžu volit.. :(

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím Jakube! Již jsem zde obsáhleji zmiňoval, ale ve zkratce – považuji ho za krajní řešení, když by se nepodařilo vyjednat více peněz pro VŠ (platy učitelů jsou naprosto tristní). Pokud by k tomuto opatřneí muselo dojít, tak je podle mě zásadní, aby školné bylo nízké a sociálně citlivé. Díky za otázku a hezký den!

10. 10. 2017
Ptá se: Boleslav

Když se stanete poslancem, budete se dále zabývat hlavně o sledovanost Vašich sociálních sítí, nebo se budete věnovat poslanecké práci a uslyšíme od Vás i nějaké konkrétní návrhy? A jak to zvládnete, když studujete denní studium na právnické fakultě a jste radní v Teplicích?

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím, Boleslave! Rozhodně uslyšíte – je jich plný program! A mám jich i plnou hlavu. Pokud budu zvolen, budu muset omezit nějaké své aktivity a naplno se věnovat práci a studiu. Bude to náročné, ale věřím, že to zvládnu. Díky za otázku a mějte se hezky! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: Eva

Opravdu si myslíte, že už máte dost životních zkušeností na politika?

Odpovídá: Dominik Feri

Dobrý den, Evo. To je moc dobrá otázka. Věřím, že to že jsem hlava otevřená mi vstup do vyšší politiky ulehčí. Dobrý základem je to, že jsem již tři roky radní a rovněž i to, že studuji práva, což by mi při výkonu mandátu mnohé usnadňovalo. Politika je řemeslo a kde jinde se ho naučit, než v politice samotné. Díky za otázku a hezký den! Dominik

10. 10. 2017
Ptá se: michal

Dobrý den,
Plánujete být od mládí profesionálním politikem Sobotkovského / Bendovského typu, nebo se také chystáte někdy do reálné ekonomiky? Představa reálné ekonomiky mnoha profesionálním politikům dost chybí. A upřímně tyto ldi jsou pro mě nevolitelní když se nikdy neživili v reálné ekonomice ale profesní život trávili v politické bublině parlamentu a přitom nám kážou o ekonomice.

Odpovídá: Dominik Feri

Zdravím, Michale! Zcela upřímně, studuji práva a rád bych se tomuto oboru po dostudování věnoval. Nedovedusi představit, že bych byl do konce života politik.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Hokejový útočník Sobotka dohraje sezonu ve Spartě

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude působit ve Spartě i ve zbytku sezony. Třiatřicetiletý hráč se zkušenostmi z NHL má s Pražany podepsanou smlouvu do konce ledna, s klubem se již ale domluvil na jejím prodloužení.

"Je to na dobré cestě. Věděli jsme, že bereme rozdílového hráče a jsme s Vláďou naprosto spokojeni. Splňuje naše představy," uvedl sportovní ředitel Sparty Petr Ton pro O2 TV v průběhu dnešního zápasu v Brně. Oficiálně by obě strany měly dohodu potvrdit příští týden.

Sobotka přišel do Sparty v polovině listopadu a nejprve podepsal měsíční smlouvu, kterou následně prodloužil do konce ledna. Dosud odehrál 24 zápasů, ve kterých nasbíral 23 bodů za čtyři branky a 19 asistencí. Nejčastěji nastupuje v elitní formaci společně s kapitánem Michalem Řepíkem.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Basketbalistky USK se rozloučily s Euroligou výhrou nad Gdyní

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se rozloučily s touto sezonou Evropské ligy vítězstvím nad Gdyní 80:67. Double double si v utkání 6. kola připsala za vítězky Američanka Brionna Jonesová, která byla s 27 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala 10 doskoků. V týmu Gdyně se povedl také Lauře Miškinieneové se 17 body a 13 doskoky.

Naději na postup ze skupiny B do čtvrtfinále ztratily svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové v domácí "bublině" v hale na Královce porážkami v úterý s Fenerbahce Istanbul a ve čtvrtek s Lyonem. Mezi nejlepší osmičkou chybí USK poprvé od sezony 2012/13.

Gdyně, která v silné skupině neuhrála ani jednu výhru, držela s domácím týmem v první čtvrtině krok a dokonce v jednu chvíli vedla o pět bodů. Bylo to především díky devíti bodům Alice Kunekové. V druhé čtvrtině už ale USK, který tradičně střelecky držela Jonesová, dokázal získat až desetibodový náskok.

Polský celek se ještě snažil vrátit do hry, ale přišla desetibodová šňůra USK mezi 27. a 40. minutou. Dovršila ji dvěma trojkami za sebou Kateřina Elhotová, před ní ještě jednu proměnila Teja Oblaková. Vyplynulo z toho vedení 52:37. Dvakrát Pražanky unikly i do největšího rozdílu 16 bodů a bez problémů dokráčely k prvnímu úspěchu v domácím turnaji a celkově třetí výhře v soutěži.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy