Za vulgarismy se omlouvám, na fašistovi trvám, vzkázal Zemanovi aktivista

Domácí Domácí
15. 2. 2016 13:28
Aktivista Tomáš Peszyński se omluvil za facebookový status, v němž vulgárně zkritizoval prezidenta Miloše Zemana. Prezident jeho výrok včera citoval v rozhovoru pro Frekvenci 1. Použil ho v souvislosti s demonstrací na podporu premiéra Sobotky, kterou Peszyński organizoval. Aktivista současně zkritizoval Zemana, že používá selektivní morálku a ignoruje výroky svých příznivců.
Demonstrace na podporu premiéra Sobotky (koláž).
Demonstrace na podporu premiéra Sobotky (koláž). | Foto: Reuters

Praha - Aktivista Tomáš Peszyński potvrdil, že na Facebooku v listopadu vulgárně zkritizoval prezidenta Miloše Zemana. Za svými výroky si nestojí a omlouvá se za ně.

Prezident je zasr... fašistické hova..., a až chcípne, tak se ožeru,“ napsal Peszyński na svůj profil 17. listopadu. Reagoval tak na shromáždění na Albertově, kde se prezident postavil na pódium vedle extremisty Martina Konvičky.

Za vulgární výrazy se v pondělí omluvil. "Uznávám, že čekat na něčí smrt není správné chování. Samozřejmě nečekám na smrt Miloše Zemana a ani nikoho jiného. Ona slova jsem napsal pod vlivem emocí a nebyla myšlena vážně," napsal s omluvou Peszyński. "Ovšem na tom, že Miloš Zeman je fašista, trvám. Je to mé hodnocení jeho politiky a jeho názorů," dodal aktivista.

Výrok zneužil proti Sobotkovi

Jeho facebookový status citoval Miloš Zeman v nedělním rozhovoru pro Frekvenci 1. Výrok spojil s demonstrací na podporu premiéra Bohuslava Sobotky, kterou organizoval právě Peszyński.

"Miloš Zeman a jeho kancelář evidentně nemají na práci nic lepšího než kontrolovat soukromé profily svých odpůrců na sociálních sítích a poté zneužívat jejich výroky v politickém boji, v mém případě proti Sobotkovi," reagoval v pondělí Peszyński. "Je však evidentní, že vůči osobě premiéra nemá žádnou větší výtku než tři měsíce staré výroky soukromé osoby na soukromém profilu."

Demonstraci prý organizoval bez jakékoliv dohody s premiérem. "Dokonce nejsem ani premiérův volič," napsal Peszyński.

Podle aktivisty Zeman používá selektivní morálku a ignoruje výroky svých příznivců. "Věřím, že tato záležitost nestojí premiérovi za komentář, ale pokud by tomu tak bylo, doporučil bych premiérovi ocitovat desítky mnohem horších vyjádření příznivců Miloše Zemana na sociálních sítích," myslí si Peszyński.

Prezident nemůže vědět, kdy se najde šílenec, který bude následovat rady v jeho bonmotech, měl by se omluvit, říká ministr Jiří Dienstbier. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 41 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy