Omezení, výluky, kolony. Tak teď bude vypadat Praha

Domácí ČTK Domácí, ČTK
30. 6. 2011 12:35
Dopravu v hlavním městě čeká zatěžkávací zkouška, omezení zasáhnou i klíčové silniční tahy

Praha - Dopravu v hlavním městě v následujících dnech čeká zatěžkávací zkouška, omezení zasáhnou i klíčové silniční tahy.

Začne se opravovat Nuselský most, omezen bude průjezd v Resslově ulici, na Smetanově a Podolském nábřeží. Ve směru do centra bude od 3. do 10. července uzavřený Vyšehradský tunel.

Řidiči se musí také připravit na omezení na Smetanově a Masarykově nábřeží a také v Křižovnické ulici, kde se bude opravovat tramvajová trať.

Provoz bude v některých místech zachován pouze v jednom jízdním pruhu, Křižovnická bude dokonce od 11. do 31. srpna zcela uzavřena. Kvůli opravě kanalizace bude omezen provoz rovněž na Dvořákově nábřeží a na náměstí Curieových.

Po celé prázdniny bude ve směru z centra uzavřena Vídeňská ulice v úseku Dobronická - Kunratická spojka.

S časovou rezervou by měli počítat rovněž řidiči, kteří pojedou například přes mimoúrovňovou křižovatku Třebonice na Pražském okruhu, ulicí Čs. armády v Praze 6, Železničářů v Praze 7, Vinohradskou ulicí v okolí Hollarova náměstí, dále přes Štěrboholskou radiálu nebo Novosibřinskou ulici v Újezdu nad Lesy.

Kvůli odjezdu rodin na dovolenou budou policisté posilovat dopravní hlídky. Kolony hrozí i na dálnicích v zahraničí.

Cestujte atypicky, vyzývá rakouský autoklub

Rodiny, které se chystají vyrazit do zahraničí, by se měly připravit na dopravní komplikace na evropských dálnicích.

Značné problémy čeká hlavně Rakousko, jímž na cestě k Jadranu často projíždějí Češi, Němci či Poláci. Německo se kvůli četným opravám silnic připravuje na jednu z nejhorších "zácpových" sezon takřka v průběhu celého léta.

Už ve čtvrtek zaplaví své dálnice a rychlostní komunikace také Slováci.

"Jako vždy platí: Kdo se chce vyhnout zácpám a z nich vyplývajícím mnohahodinovým zdržením a stresům, měl by cestovat atypicky, tedy jinak než většina ostatních," vyzývá rakouský autoklub ARBÖ.

Vedle Čechů a Slováků začínají prázdniny školákům v části Německa, ve Francii, Belgii, Nizozemsku, Švýcarsku a třech rakouských spolkových zemích, upozorňuje německý autoklub ADAC.

Zácpy se dají očekávat také na francouzských či španělských dálnicích.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy