Omezení, výluky, kolony. Tak teď bude vypadat Praha

Domácí ČTK Domácí, ČTK
30. 6. 2011 12:35
Dopravu v hlavním městě čeká zatěžkávací zkouška, omezení zasáhnou i klíčové silniční tahy

Praha - Dopravu v hlavním městě v následujících dnech čeká zatěžkávací zkouška, omezení zasáhnou i klíčové silniční tahy.

Začne se opravovat Nuselský most, omezen bude průjezd v Resslově ulici, na Smetanově a Podolském nábřeží. Ve směru do centra bude od 3. do 10. července uzavřený Vyšehradský tunel.

Řidiči se musí také připravit na omezení na Smetanově a Masarykově nábřeží a také v Křižovnické ulici, kde se bude opravovat tramvajová trať.

Provoz bude v některých místech zachován pouze v jednom jízdním pruhu, Křižovnická bude dokonce od 11. do 31. srpna zcela uzavřena. Kvůli opravě kanalizace bude omezen provoz rovněž na Dvořákově nábřeží a na náměstí Curieových.

Po celé prázdniny bude ve směru z centra uzavřena Vídeňská ulice v úseku Dobronická - Kunratická spojka.

S časovou rezervou by měli počítat rovněž řidiči, kteří pojedou například přes mimoúrovňovou křižovatku Třebonice na Pražském okruhu, ulicí Čs. armády v Praze 6, Železničářů v Praze 7, Vinohradskou ulicí v okolí Hollarova náměstí, dále přes Štěrboholskou radiálu nebo Novosibřinskou ulici v Újezdu nad Lesy.

Kvůli odjezdu rodin na dovolenou budou policisté posilovat dopravní hlídky. Kolony hrozí i na dálnicích v zahraničí.

Cestujte atypicky, vyzývá rakouský autoklub

Rodiny, které se chystají vyrazit do zahraničí, by se měly připravit na dopravní komplikace na evropských dálnicích.

Značné problémy čeká hlavně Rakousko, jímž na cestě k Jadranu často projíždějí Češi, Němci či Poláci. Německo se kvůli četným opravám silnic připravuje na jednu z nejhorších "zácpových" sezon takřka v průběhu celého léta.

Už ve čtvrtek zaplaví své dálnice a rychlostní komunikace také Slováci.

"Jako vždy platí: Kdo se chce vyhnout zácpám a z nich vyplývajícím mnohahodinovým zdržením a stresům, měl by cestovat atypicky, tedy jinak než většina ostatních," vyzývá rakouský autoklub ARBÖ.

Vedle Čechů a Slováků začínají prázdniny školákům v části Německa, ve Francii, Belgii, Nizozemsku, Švýcarsku a třech rakouských spolkových zemích, upozorňuje německý autoklub ADAC.

Zácpy se dají očekávat také na francouzských či španělských dálnicích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy