Olympionici do Soči vládní letkou, žádá ministerstvo

ČTK ČTK
4. 11. 2013 14:48
Žádostí ministerstva školství se bude zabývat vláda. Náklady bude hradit ČOV.
Foto: Reuters

Praha - Ministerstvo školství žádá vládu o souhlas s poskytnutím letounů vládní letky pro převoz sportovců do dějiště Zimních olympijských her v ruském Soči.

Žádostí se bude ve středu zabývat vláda. Náklady na převoz sportovců a jejich vybavení bude hradit Český olympijský výbor.

Právě výbor požádal ministerstvo, jestli by letadla pro transport účastníků olympijských her nevyjednalo. Sportovní soutěže v ruském Soči se uskuteční od 7. do 23. února.

První sportovci by do dějiště zimních her měli zamířit 23. ledna. Většinu letů obstarají dvě letadla naráz. Návrat posledních sportovců je naplánován na 26. února.

Letadla vládní letky spadají pod ministerstvo obrany. Přeprava sportovců a vybavení byla předběžně dohodnuta s velením vojenské letecké základny ve Kbelích, kde letka sídlí, uvádí materiál ministerstva školství.

Česká olympijská výprava by měla podle odhadů čítat přes 100 sportovců a další desítky členů doprovodu. Podle výboru na ně v dějišti her čeká kvalitní bydlení.

Zástupci Českého olympijského výboru chystají do Soči také projekt Českého domu. Má být ale podstatně menší než bylo zázemí pro sportovce, členy výpravy, novináře i fanoušky na letních hrách v Londýně.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 22 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy