Navštívili jsme olympijské parky. Plzeň i Pardubice poráží Lipno, nabízejí stejný zážitek levněji

Martin Biben Adéla Skoupá Martin Biben, Adéla Skoupá
9. 8. 2016 17:03
Na břehu Lipna stojí olympijský park vybudovaný předběžně za 65 milionů korun, který má být českým středobodem fanouškovského dění spojeného s letošní olympiádou v Riu. Parky vyrostly i v Ostravě, Plzni a Pardubicích. Pardubický park předběžně přijde na 9 milionů, ten v Plzni na necelých 10 a Ostravský na 20. Redaktoři Aktuálně.cz prošli všechny čtyři a nyní přináší jejich srovnání. Nejvíc ocenili parky v Plzni a Pardubicích. Za stejné zážitky tam zaplatíte méně peněz.
Foto: Tomáš Liška

Dostupnost a parkování

Lipno: 3

Nevýhodou Lipna je parkování, člověk za něj na hlavním parkovišti pod lanovkou zaplatí tři sta korun za den, na parkovištích v okolních vesnicích nejméně stokorunu. Návštěvníky ale sváží na sportoviště kyvadlová doprava. Přestože park láká k cyklistice, do hlavního areálu se s kolem nesmí.

Plzeň: 1

Park leží v centru poblíž tramvajové zastávky a autobusového i vlakového nádraží, člověk může zaparkovat v přilehlých obchodních domech i na bezplatném vyhrazeném parkovišti poblíž areálu.

Pardubice: 1

Dostupnost je silnou stránkou parku v Pardubicích, který se rozkládá poblíž centra města. Auto je nejlepší nechat na záchytném parkovišti u univerzity, které je zdarma. K parku se lze bez problémů dostat MHD, navíc k obvyklým linkám přibyly dvě kyvadlové napříč městem, jedna vede z hlavního nádraží. Po areálu je možné se pohybovat i na kole, které si lze i na místě zapůjčit.

Ostrava: 1

Park na třech místech v centru města je ideálně dostupný MHD, tramvajové i autobusové linky staví na několika místech v okolí jak Masarykova náměstí, tak Černé louky i loděnice na břehu Ostravice. Auto je možné nechat na jakémkoli z placených parkovišť v centru Ostravy, například v parkovacím domě u Černé louky.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Děčín bude mít nové vedení, Hroudu nahradí Anděl z ANO

Nová koalice na magistrátu v Děčíně ve čtvrtek podepsala koaliční smlouvu. ANO, Piráti, ODS, Změna pro Děčín a Volba pro Děčín budou mít v zastupitelstvu 15 hlasů z 27. Dosud řídí město v červnu odvolaný primátor Jaroslav Hrouda (ANO). V nové koalici ho nahradí jeho náměstek Jiří Anděl (ANO).

Na čtvrtek bylo naplánované zasedání zastupitelstva. Spekulovalo se o návrhu nového vedení, Hrouda však ve středu odpoledne zasedání zrušil. Zdůvodnil to zhoršenou epidemickou situací. Zastupitelé se ve čtvrtek ale sešli a před společenským domem Střelnice, kde se běžně zasedání konají, podepsali koaliční smlouvu a žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Konat by se podle Anděla mělo do tří týdnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy