reklama
 
 

Olomoucký soud zamítl Dahlgrenovo odvolání. Doživotní trest za čtyřnásobnou vraždu platí

Aktualizováno 23. 3. 2017 14:04
Olomoucký vrchní soud zamítl odvolání Američana Kevina Dahlgrena obžalovaného ze čtyřnásobné vraždy svých příbuzných v Brně-Ivanovicích v roce 2013. Žaloba neuspěla s požadavkem na zproštění obžaloby, případně snížení trestu. Čtyřiadvacetiletý Američan si tak pravomocně odpyká doživotní trest. Byla mu také uložena zabezpečovací detence. Dahlgren zavraždil v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny, u níž dočasně bydlel - otce, matku a jejich dva syny, jednoho nezletilého.

Olomouc - Olomoucký vrchní soud zamítl odvolání Američana Kevina Dahlgrena obžalovaného ze čtyřnásobné vraždy svých příbuzných v Brně-Ivanovicích v roce 2013. Čtyřiadvacetiletý mladík si tak pravomocně odpyká doživotní trest a uložena mu byla také zabezpečovací detence.

Obhajoba původně žádala zproštění obžaloby, případně snížení trestu. Tvrdila, že byl muž během svého činu nepříčetný. Podle revizních znaleckých posudků byl však za své jednání zodpovědný. Dahlgrena vydaly Spojené státy do Česka jako svého prvního občana.

Po vynesení rozhodnutí musel soud nečekaně jednání přerušit a Dahlgrena znovu vyvedli z jednací síně. Zjistilo se totiž, že tlumočnice odešla z budovy soudu. Po několika minutách se znovu začalo jednat.

Dahlgren podle obžaloby v květnu 2013 zavraždil v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny svých příbuzných, u níž dočasně bydlel - otce, matku a jejich dva syny, jednoho nezletilého.

Poté odjel do Rakouska, kde nasedl do letadla do USA. Mladík byl 23. května zadržen na letišti ve Washingtonu na základě zatykače vydaného českými orgány. Americké soudy poté rozhodly o jeho vydání do ČR, kam byl dopraven 31. srpna 2015. Od té doby je ve vazbě.

autor: ČTK | 23. 3. 2017 10:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama