Okurková panika je podle Klause uměle vytvořený cirkus

Markéta Žižková
2. 6. 2011 17:00
Podobná hysterie podle Klause nevznikla poprvé, nyní jí padli za oběť výrobci biookurek
Je to uměle vytvořený cirkus, říká Václav Klaus.
Je to uměle vytvořený cirkus, říká Václav Klaus. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Podle českého prezidenta Václava Klause je panika kolem okurek uměle vytvořený cirkus, kterému padli za oběť prodejci biookurek. 

Podobná hysterie podle něj nevznikla poprvé, informoval server Novinky.cz.

"Je to uměle vytvořený cirkus, který se opakuje se železnou pravidelností a vždy postihne někoho jiného. Teď to zrovna postihlo výrobce okurek," řekl Novinkám Klaus.

Ten se nyní v Římě účastní oslav 150. výročí sjednocení Itálie.

Prezident také podle svých slov rozumí španělskému požadavku o odškodné.

"Je to neštěstí a to, že premiér Zapatero žádá Německo, aby poslalo nějaké odškodné, je docela smysluplný požadavek," řekl Novinkám Klaus.

Nemyslí si ovšem, že by se Španělsko nějaké kompenzace dočkalo.

Skepticky se prezident stavěl i k prasečí chřipce, která se po světě rozšířila v minulém roce. Tvrdil tenkrát, že se jedná o bublinu podobnou globálnímu oteplování, které podle Klause také neexistuje.

Prezident svůj postoj vyjádřil i tím, že se proti prasečí chřipce nenechal očkovat.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy