Okamurova SPD zavolala policii na novináře. Ze štábu vyhazuje i ty, kterým dala akreditaci

Domácí Domácí
Aktualizováno 21. 10. 2017 15:28
U volebního štábu Strany přímé demokracie zasahovala policie. Strana Tomia Okamury ji zavolala poté, co se podle ní do štábu snažil dostat novinář, který údajně nedostal akreditaci. SPD přitom vyhodila i novináře, kterým akreditaci dříve potvrdila. Důvodem je prý to, že stranu pošpiňují.
Tomio Okamura. | Video: Tomáš Cetkovský

Praha - Strana přímé demokracie Tomia Okamury nevpustila do svého štábu ani některé novináře, kterým dříve potvrdila akreditaci. Na reportéra, který místo nechtěl opustit, dokonce zavolala policii. "Ve tři čtvrtě na dvě jsme přijali oznámení pořadatele, že se snaží vyhostit z místa novináře, který není akreditován," uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Strana již dříve selektovala novináře, kterým udělí akreditaci. A většině velkých médií oznámila, že kvůli tomu, jak o straně referují, jim nedá akreditaci.

SPD ústy asistentky poslance Radima Fialy Andrey Dupové už dříve odmítla akreditaci novinářů Aktuálně.cz a HN. Nicméně potvrdila, že do štábu pustí kameramana Tomáše Cetkovského, který natáčí pro Aktuálně.cz. Patnáct minut po uzavření volebních místností však SPD jeho akreditaci zrušila.

"Vzhledem k aktuálním příspěvkům na Vašem serveru Vás informujeme, že vedení SPD tuto akreditaci ruší. S médii a novináři, kteří hnutí SPD pouze účelově špiní, dehonestují a manipulují s fakty zájem spolupracovat nemáme," uvedla Dupová.

Přímo v karlínském hotelu Čechie, kde má SPD štáb, kameramana Dupová i tajemník strany Jaroslav Staník bez vysvětlení vyzvali, aby místo opustil. "Přišli sekuriťáci, kteří měli cedulku 'pořadatel'. Měl jsem z toho pocit, že jsou připraveni mě čapnout a vyvést," popsal z místa Cetkovský.

Na redaktora serveru Info.cz Adama Kotrbatého strana dokonce zavolala policii. Kotrbatý deníku Aktuálně.cz popsal, že mu po příchodu do hotelu rovněž oznámili, že jeho akreditace byla zrušena. Když odmítl prostor opustit, dokud mu strana nevysvětlí důvody, pohrozil mu tajemník Staník, že zavolá policii. "Tak jsem s tím souhlasil," popsal redaktor. Policisté si podle něj vyslechli obě strany a nijak nezasáhli.

Okamurova strana kromě toho zakázala vstup například i štábu Reportérů ČT.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy