ODS má hotové kandidátky pro předčasné volby

Kateřina Eliášová
14. 7. 2009 19:24
Kampaň chce ODS spustit začátkem září
Foto: Aktuálně.cz

Praha - ODS souhlasila se všemi jmény na kandidátkách do předčasných parlamentních voleb. Po jednání výkonné rady to oznámil předseda strany Mirek Topolánek.

"Kandidátní listiny ve všech čtrnácti krajích byly schváleny jednomyslně," oznámil bývalý premiér.

Členové nejvyššího orgánu strany se taky bavili o tom, jak by měla vypadat kampaň strany a kdy ji odstartují.

"Chceme jednotnou kampaň, jednotnou prezentaci. Nebudeme podporovat kampaně upřednostňující jednotlivé politiky," dodal Topolánek.

Strana zatím tají podobu kampaně, vystartovala jen s odlehčenými bilboardy zobrazující vedení ODS v plavkách.

"Zatím se nacházíme v nejintenzivnějším období přípravy na volby, analyzujeme průzkumy. Srpen chceme věnovat psaní programu," prozradil místopředseda ODS Ivan Langer program ODS pro následující týdny.

Modří chtějí psát program na základě podnětů od voličů. "Chceme s nimi diskutovat nad jednotlivými tezemi programu a zapracovávat jejich připomínky," řekl Langer. Čím si chce ODS voliče naklonit, bude jasné až začátkem září. Do té doby chce strana program tajit.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 47 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 56 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy