ODS i ČSSD hlásí ztráty. Prodělaly přes 150 milionů

Martina Machová Martina Machová
31. 3. 2010 19:15
Strany musí zveřejnit jak hospodařili do zítřka
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Občanští demokraté zveřejnili základní data o svém hospodaření za rok 2009. Přiznává v ní, že po loňském roce skončila ve ztrátě 165 milionů korun.

Do stranické pokladny přiteklo celkem 471 milionů korun. Největší část činí státní příspěvek na činnost a úhrada volebních nákladů ve výši 170 milionů korun. Příspěvky straníků činili 16,5 milionů, od dárců pak ODS získala 97 milionů korun. Největší pravicovou stranu obdarovalo 1 349 lidí nebo firem.

Celkové výdaje ODS pak činily 494 milionů korun. Do hospodaření se promítly hned dvoje volby, ty uskutečněné do Evropského parlamentu a ty zrušené předčasné. ODS za ně dohromady zaplatila 304 milionů korun.

Neuskutečněné volby stály pražskou centrálu občanských demokratů 159 milionů, na eurovolby pak vydala 49 milionů korun. Zbylou částku za předvolební kampaně vyplatily regiony.

V mínusu ovšem zkončil i největší rivalové. Podle serveru iDnes.cz činí ztráta ČSSD 158,2 milionu korun. Volby, které nebyly, je pak měly stát 103,5 milionu korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy