ODS i ČSSD hlásí ztráty. Prodělaly přes 150 milionů

Martina Machová Martina Machová
31. 3. 2010 19:15
Strany musí zveřejnit jak hospodařili do zítřka
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Občanští demokraté zveřejnili základní data o svém hospodaření za rok 2009. Přiznává v ní, že po loňském roce skončila ve ztrátě 165 milionů korun.

Do stranické pokladny přiteklo celkem 471 milionů korun. Největší část činí státní příspěvek na činnost a úhrada volebních nákladů ve výši 170 milionů korun. Příspěvky straníků činili 16,5 milionů, od dárců pak ODS získala 97 milionů korun. Největší pravicovou stranu obdarovalo 1 349 lidí nebo firem.

Celkové výdaje ODS pak činily 494 milionů korun. Do hospodaření se promítly hned dvoje volby, ty uskutečněné do Evropského parlamentu a ty zrušené předčasné. ODS za ně dohromady zaplatila 304 milionů korun.

Neuskutečněné volby stály pražskou centrálu občanských demokratů 159 milionů, na eurovolby pak vydala 49 milionů korun. Zbylou částku za předvolební kampaně vyplatily regiony.

V mínusu ovšem zkončil i největší rivalové. Podle serveru iDnes.cz činí ztráta ČSSD 158,2 milionu korun. Volby, které nebyly, je pak měly stát 103,5 milionu korun.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy