ODS i ČSSD hlásí ztráty. Prodělaly přes 150 milionů

Martina Machová Martina Machová
31. 3. 2010 19:15
Strany musí zveřejnit jak hospodařili do zítřka
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Občanští demokraté zveřejnili základní data o svém hospodaření za rok 2009. Přiznává v ní, že po loňském roce skončila ve ztrátě 165 milionů korun.

Do stranické pokladny přiteklo celkem 471 milionů korun. Největší část činí státní příspěvek na činnost a úhrada volebních nákladů ve výši 170 milionů korun. Příspěvky straníků činili 16,5 milionů, od dárců pak ODS získala 97 milionů korun. Největší pravicovou stranu obdarovalo 1 349 lidí nebo firem.

Celkové výdaje ODS pak činily 494 milionů korun. Do hospodaření se promítly hned dvoje volby, ty uskutečněné do Evropského parlamentu a ty zrušené předčasné. ODS za ně dohromady zaplatila 304 milionů korun.

Neuskutečněné volby stály pražskou centrálu občanských demokratů 159 milionů, na eurovolby pak vydala 49 milionů korun. Zbylou částku za předvolební kampaně vyplatily regiony.

V mínusu ovšem zkončil i největší rivalové. Podle serveru iDnes.cz činí ztráta ČSSD 158,2 milionu korun. Volby, které nebyly, je pak měly stát 103,5 milionu korun.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Většina opozice nechce hlasování o nedůvěře vládě, tvrdí Pekarová

Opozice pravděpodobně nevyvolá hlasování o nedůvěře vládě, o kterém uvažovala poté, co do Česka dorazil audit Evropské komise na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a nejvyšší státní zástupce rozhodl, že bude pokračovat trestní stíhání předsedy vlády v případu Čapího hnízda.

Lídři opozice mluvili o eventuálním hlasování o nedůvěře na čtvrteční schůzce, uvedla Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

"Byla řešena možnost svolání mimořádné schůze s cílem vyslovit nedůvěru vládě, což většinou ostatní opoziční strany nechtěly. Byl to můj návrh, respektuji, že většina opozitních stran nechce hlasování o nedůvěře vládě vyvolat," uvedla.

Další zprávy