Odpůrci radaru se rozhodli kvůli Brdům nejíst

Jan Daněk
8. 5. 2008 16:15
Jan Tamáš zahájí v úterý protestní hladovku proti radaru

Praha - Jeden z lídrů hnutí Ne základnám Jan Tamáš oznámil, že příští úterý zahájí protestní hladovku proti plánu Spojených států umístit na území Česku svou vojenskou základnu.

V hladovce, jejíž konec není určen, ho podpoří Jan Bednář. Po zahájení hladovky se k oběma hladovějícím přidají ještě další lidé ve více než desítce evropských měst na výraz solidarity a nesouhlasu se zvyšováním vojenské přítomnosti USA ve střední Evropě.

„Nemůžu zůstat mlčet tváří v tvář situaci, kdy většina obyvatel si nepřeje pobyt cizích vojáků, ale vláda ho přesto dál proti naší vůli
prosazuje, " říká k důvodům hladovky Jan Tamáš. „Takhle jsem si demokracii v roce 1989 nepředstavoval. Bohužel mi to až příliš připomíná stejné poměry, jaké tu vládly za minulého režimu. Už nemůžu dál přihlížet, jak nám naše ideály mizí před očima." 

Aktivista bude hladovět na přístupném prostoru v Bělehradské ulici v Praze. Oznámil také, že hladovění zahájí tiskovou konferencí a jeho půst bude možné sledovat na webových stránkách www.nenasili.cz.

.

 

Právě se děje

Další zprávy