reklama
 
 

Odposlechy v kauze trafik neplatí, otočila soudkyně Králová. Podle státního zástupce je podjatá

7. 12. 2017 10:01
Státní zástupce Martin Brzobohatý vznesl námitku podjatosti soudkyně Heleny Králové v trestní kauze takzvaných trafik pro poslance. Králová překvapivě prohlásila odposlechy za nezákonné při minulém hlavním líčení, kdy vyhověla námitce jednoho z obhájců. Mluvčí soudu pak její prohlášení relativizovala.

Praha - Státní zástupce Martin Brzobohatý ve čtvrtek vznesl námitku podjatosti soudkyně Heleny Králové v trestní kauze takzvaných trafik pro poslance. Králová opět označila všechny pořízené odposlechy za nezákonné, a to na přímý žalobcův dotaz.

Podle Brzobohatého je za tím snaha soudkyně dosáhnout příznivého rozhodnutí v kárném řízení, kterému bude čelit právě v souvislosti se svými názory ohledně odposlechů.

Králová překvapivě prohlásila odposlechy za nezákonné při minulém hlavním líčení, kdy vyhověla námitce jednoho z obhájců. Mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 později vyjádření soudkyně regulovala v tom smyslu, že měla na mysli pouze dvě zachycené textové zprávy. Dnes ale opět obrátila.

"Na obžalobu to působí dojmem, že toto vaše stanovisko není ani tak vyargumentovaným právním názorem, nýbrž snahou dosáhnout v následném kárném řízení příznivého rozhodnutí. Nejste schopna objektivně rozhodnout," řekl soudkyni Brzobohatý.

Předseda nadřízeného Městského soudu v Praze Libor Vávra ve středu oznámil, že na Královou podá kárnou žalobu právě kvůli tomu, jak ohledně odposlechů relativizovala svůj předchozí právní názor.

V kauze čelí obžalobě bývalý premiér Petr Nečas (ODS), jeho manželka Jana (dříve Nagyová) a Roman Boček, bývalý náměstek na ministerstvu zemědělství. Údajně podplatili tři poslance ODS příslibem lukrativních funkcí výměnou za to, že se vzdají mandátu a nechají projít vládní daňový balíček.

autor: ČTK | 7. 12. 2017 10:01

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama