Odmítnutý muž obtěžoval expřítelkyni letadlem

Kristina Winklerová
27. 9. 2009 20:02
Concord - Kalifornská policie zadržela pilota, který zneužíval svého povolání, aby dělal bývalé přítelkyni ze života peklo.
Letadlo L-200 Morava s kardinálem Miloslavem Vlkem na palubě přistává na dráhu kbelského letiště.
Letadlo L-200 Morava s kardinálem Miloslavem Vlkem na palubě přistává na dráhu kbelského letiště. | Foto: Ondřej Besperát

Zhrzený Tom Huey podle listu San Francisco Chronicle se svým strojem opakovaně přelétával nepřiměřeně nízko nad obytnou čtvrtí, ve které stojí dům jeho někdejší lásky.

Podle policie obtěžoval oblast Canterbury Village ve městě Concord hlukem svého malého letadla už od dubna 2008, kdy se s ním přítelkyně rozešla.

"Vypadá to, že motivem tohoto činu je neúspěšný vztah," potvrdil policista Jim Lardieri. Samotný Huye se zatím odmítl vyjádřit.

Bývalá přítelkyně dopadeného výtržníka, devětapadesátiletá žena, která si nepřála být jmenována, podala už loni žádost o soudní zákaz styku. Úřady jí vyhověly v červenci 2008.

Vyhrožoval jí smrtí

Huey měl zakázáno zdržovat se ve vzálenosti padesát metrů od své oběti, rozhodnutí soudu se mu ale podařilo doručit teprve ve středu odpoledne.

Žena v žádosti uvedla, že od roku 2007 byl její milostný vztah nesnesitelný a Huey jí vyhrožoval smrtí. Po rozchodu jí pak muž údajně zavolal a řekl, že žena musí zaplatit za chybu, kterou udělala.

Podle svědků pak letadlo kroužilo nad čtvrtí například v půl páté ráno. Huey také jednou rozbil sklo ženina auta kamenem a jindy rozhazoval rasistické letáky, které jeho bývalou přítelkyni urážely.

Stěžovali si marně

Obyvatelé si během celé doby kvůli nadměrnému hluku mnohokrát marně stěžovali na policii i na správě letiště.

Ve středu večer přeletěl jednapadesátiletý Huey nad čtvrtí hned osmkrát a policie obdržela desítky stížností od rozhořčených obyvatel.

Kátce poté, co jednomotorový letoun dosedl na přistávací plochu, byl jednapadesátiletý Huey zatčen.

Zhrzený pilot teď může vězení opustit jen po složení kauce 155 000 dolarů a čeká ho soud.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Policie evakuuje desítky lidí z bytových domů kolem zábavního parku Mirakulum v Milovicích na Nymbursku, při výkopových pracích se našla letecká puma.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy