Odmítnutý muž obtěžoval expřítelkyni letadlem

Kristina Winklerová
27. 9. 2009 20:02
Concord - Kalifornská policie zadržela pilota, který zneužíval svého povolání, aby dělal bývalé přítelkyni ze života peklo.
Letadlo L-200 Morava s kardinálem Miloslavem Vlkem na palubě přistává na dráhu kbelského letiště.
Letadlo L-200 Morava s kardinálem Miloslavem Vlkem na palubě přistává na dráhu kbelského letiště. | Foto: Ondřej Besperát

Zhrzený Tom Huey podle listu San Francisco Chronicle se svým strojem opakovaně přelétával nepřiměřeně nízko nad obytnou čtvrtí, ve které stojí dům jeho někdejší lásky.

Podle policie obtěžoval oblast Canterbury Village ve městě Concord hlukem svého malého letadla už od dubna 2008, kdy se s ním přítelkyně rozešla.

"Vypadá to, že motivem tohoto činu je neúspěšný vztah," potvrdil policista Jim Lardieri. Samotný Huye se zatím odmítl vyjádřit.

Bývalá přítelkyně dopadeného výtržníka, devětapadesátiletá žena, která si nepřála být jmenována, podala už loni žádost o soudní zákaz styku. Úřady jí vyhověly v červenci 2008.

Vyhrožoval jí smrtí

Huey měl zakázáno zdržovat se ve vzálenosti padesát metrů od své oběti, rozhodnutí soudu se mu ale podařilo doručit teprve ve středu odpoledne.

Žena v žádosti uvedla, že od roku 2007 byl její milostný vztah nesnesitelný a Huey jí vyhrožoval smrtí. Po rozchodu jí pak muž údajně zavolal a řekl, že žena musí zaplatit za chybu, kterou udělala.

Podle svědků pak letadlo kroužilo nad čtvrtí například v půl páté ráno. Huey také jednou rozbil sklo ženina auta kamenem a jindy rozhazoval rasistické letáky, které jeho bývalou přítelkyni urážely.

Stěžovali si marně

Obyvatelé si během celé doby kvůli nadměrnému hluku mnohokrát marně stěžovali na policii i na správě letiště.

Ve středu večer přeletěl jednapadesátiletý Huey nad čtvrtí hned osmkrát a policie obdržela desítky stížností od rozhořčených obyvatel.

Kátce poté, co jednomotorový letoun dosedl na přistávací plochu, byl jednapadesátiletý Huey zatčen.

Zhrzený pilot teď může vězení opustit jen po složení kauce 155 000 dolarů a čeká ho soud.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém poslanec Volný fyzicky napadl jiného poslance, pro podezření z výtržnictví.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

Na Náměstí nezávislosti v Minsku před budovou vlády se upálil člověk. Záběry zveřejnil zpravodajský portál tut.by. Zatím není znám motiv činu, muž podle prvních zpráv zemřel.

Zdroj: Zahraničí
před 58 minutami

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy