reklama
 
 

Odmítli obsloužit Zemana. Až po roce je policie nechala být

25. 3. 2015 12:15
Manžele, kteří provozují penzion ve Velké Úpě, policie vyšetřovala kvůli údajnému podněcování k nenávisti. Udání se objevilo poté, co podnikatelé odmítli uspořádat pohoštění pro hradní delegaci.

Trutnov - Vyšetřování manželů Pallových, kteří ve svém penzionu v Modříně ve Velké Úpě v Krkonoších nechtěli obsloužit prezidenta Miloše Zemana a jeho doprovod, skončilo. S tímto odmítnutím sice policejní prověřování přímo nesouviselo, podnikatelé jsou si ale jisti, že to byla něčí msta právě za ně.

Na svých webových stránkách penzion tou dobou informoval, že příznivci pravice v podniku dostanou dvacetiprocentní slevu. Policie to vyšetřovala jako údajné podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.

Na konci ledna - po více než roce vyšetřování - konstatovala, že provozovatelé penzionu nic špatného neudělali. "Spis Modřín byl odložen, jelikož se v dané věci nejednalo o přečin ani trestný čin a ani přestupek," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

"O tom, že policie trestní oznámení na mě a manželku odložila, nic nevíme. Jako podnikatelé máme jiné problémy, než se starat o to, kdo nás kvůli našim postojům nesnáší anebo se nám trestními oznámeními i mstí. Ale docela jste nás potěšili, to zase ano. Mnoho našich příznivců se nás totiž ptalo, zda nás policie stále stíhá, a my jim nemohli sdělit nic určitějšího. Jen jsme stále opakovali, že podle všeho ano," přiznává Ondřej Palla.

A dodává, že on ani jeho manželka Agnieszka na svých kritických postojích k prezidentu Miloši Zemanovi nic nezměnili - spíše naopak. "K prezidentovu chování máme stále větší výhrady. Téhle zemi nedělá dobrou pověst," říká Palla.

Soukromou prezidentovu návštěvu by neodmítli

Pokud by tedy přišla znovu hromadná objednávka na pohoštění prezidenta a několika desítek lidí z jeho doprovodu, což by prý notně komplikovalo provoz penzionu, Palla by ji opět odmítl. Ryze soukromou prezidentovu návštěvu ale ne.

"Jsme profesionálové, takže bychom prezidenta Zemana a jeho manželku obsloužili stejně jako každého jiného hosta. Bez ohledu na to, co si o něm myslíme," shrnuje celou kauzu s odmítnutím pohoštění hlavy státu.

Trestní oznámení na manžele Pallovy bylo podáno poté, co se v srpnu 2013 rozhodli, že nepohostí Miloše Zemana a jeho doprovod, když delegace mířila při Svatovavřinecké pouti na Sněžku. "Se Zemanem nesouhlasíme, netěšilo by nás to," zdůvodnila tehdy své rozhodnutí Agnieszka Pallová.

Zeman se od šetření distancoval

Prezident Miloš Zeman se od počátku od policejního vyšetřování distancoval. A jeho mluvčí popřel, že by trestní oznámení podával někdo z Hradu.

Pallovi však od doby, kdy prezidenta odmítli, poznali sílu laviny udání. Další anonymní stížnosti dostávaly úřady, takže kontroly si v jejich Modřínu podávaly dveře.

"Doslova jedna za druhou. Ať již z obchodní inspekce, hygieny anebo živnostenského úřadu," prohlásila Agnieszka Pallová a její manžel dodal: "Za pětadvacet let, co tu podnikáme, takovou vlnu kontrol nepamatujeme."

autoři: Radek Nohl, Jan Gazdík | 25. 3. 2015 12:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama