reklama
 
 

Odměna 150 tisíc za nic není uplácení?, ptá se Michálek

17. 6. 2011 17:45
Bývalý šéf státního fondu uvažuje, že se odvolá proti rozhodnutí pražské žalobkyně

Praha - Bývalý šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek tvrdí, že státní zastupitelství nevyhodnotilo správně všechny důkazy, které předložil policii.

Také proto nyní zvažuje, že podá stížnost proti rozhodnutí žalobkyně, která kauzu údajného uplacení ze strany exministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS) odložila.

V rozhovoru pro Aktuálně.cz Michálek také řekl, že se s největší pravděpodobností přihlásí v létě do výběrového řízení na nového ředitele státního fondu.

Aktuálně.cz: Bývalý ministr Pavel Drobil vás podle státní zástupkyně neuplácel. Překvapila vás tato informace?

Domnívám se, že státní zastupitelství nezvážilo všechny okolnosti případu. Podle mých informací nadále probíhá šetření údajné manipulace veřejné zakázky a to i ve vztahu k panu Drobilovi, který na té nahrávce negativně vymezil, kterou firmu nechce, aby v té soutěži vyhrála.

Vzhledem k tomu, že v soutěži byly dvě firmy, které splňovaly kvalifikační parametry, tak de facto určil vítěze.

A.cz: Jaké okolnosti myslíte?

Pan Drobil uvedl, že důkazy mám předat policii, nebo je zničit. Následovalo popisování náměstkovského postu (Michálek tvrdí, že za zničení nahrávek mu Drobil nabídl místo svého náměstka - pozn. red.).

Nicméně u té varianty předat policii, bylo úvodem hovoru řešeno, že pokud dojde k přerušení diplomatických styků s panem Knetigem, tak důvod, abych zůstal ve funkci, se bude blížit k nule. Tohle byla negativní motivace.

Pozitivní motivací bylo, že v listopadové výplatě mi byla vyplacena mimořádná odměna 150 tisíc korun. Přitom pan Drobil se všude vyjadřuje, konkrétně v dopise členům ODS, že s mojí prací byl dlouhodobě a silně nespokojen. To už tvrdil od počátku října. Takže tam je ta otázka, když byl tak nespokojen, proč tu odměnu vyplácel a zda to neměl být určitý signál ke vstřícnosti.

A.cz: Podáte stížnost proti rozhodnutí státní zástupkyně? 

V pondělí bych se měl dostat k odůvodnění odkladného rozhodnutí. Podle obsahu se rozhodnu, jestli ji podám, nebo ne.

A.cz: Už víte, co budete pracovně dělat dál?

Já jsem stále zaměstnancem Státního fondu životního prostředí jako finanční poradce. Zároveň jsem ale v takzvaných překážkách v práci ze strany zaměstnavatele. Denně do státního fondu nedocházím, věnuji se aktivitám boje proti korupci.

A.cz: Je možné, že se vrátíte zpět do úřadu státního fondu?

Podle informací, které mám, by mělo být vypsáno výběrové řízení na post ředitele někdy v létě. Na základě toho bych se dále rozhodoval.

A.cz: Takže uvažujete, že byste se do výběrového řízení přihlásil?

Ano.

autor: Radek Nohl | 17. 6. 2011 17:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama