Odcházející ministr dopravy Ťok končí i jako poslanec, mandát už složil

Domácí ČTK rb Domácí, ČTK, rb
Aktualizováno 15. 4. 2019 13:12
Ministr dopravy Dan Ťok potvrdil, že kromě ministerské funkce složil také poslanecký mandát. Při příchodu na dnešní jednání vlády to potvrdil novinářům. Odchod ve vládě Ťok oznámil minulé pondělí, prezident Zeman už řekl, že jeho rezignaci přijme. V těchto chvílích se schází s novým kandidátem na ministra dopravy Vladimírem Kremlíkem.
Ministr Dan Ťok při příchodu na vládu1. dubna 2019, kdy se objevily v médiích informace o tom, že premiér Andrej Babiš se jej rozhodl odvolat
Ministr Dan Ťok při příchodu na vládu1. dubna 2019, kdy se objevily v médiích informace o tom, že premiér Andrej Babiš se jej rozhodl odvolat | Foto: Aktuálně.cz

"Pravda je, že už se balím. Přebírám ty hromady materiálů, které mám na stole, a dělám v tom pořádek," odpověděl Ťok na dotaz Aktuálně.cz, jak se připravuje na odchod z ministerstva. Konec v Poslanecké sněmovně příliš komentovat nechtěl. "Jeden z 200 toho prosazuje strašně málo. Já dám tu šanci někomu, kdo má větší chuť," řekl.

Video: Radek Bartoníček

Ťoka má ve sněmovně nahradit 56letá Iva Kalátová, bývalá starostka Rotavy na Sokolovsku. Vyplývá to z informací z Poslanecké sněmovny.

Kalátová bude skládat poslanecký slib pravděpodobně na začátku úterní schůze sněmovny. Slib má složit také Václav Votava, který v dolní komoře Parlamentu nahradí někdejšího ministra vnitra Milana Chovance (oba ČSSD).

Ťok je nejdéle sloužícím ministrem dopravy, funkci zastává více než čtyři roky. Poslanecký mandát ale získal relativně nedávno. Do funkce ministra dopravy se dostal koncem roku 2014 a poslancem za ANO se stal jako nestraník ve volbách v roce 2017.

 

Právě se děje

Další zprávy