Ochlazení prodlouží lyžování, bude se jezdit do půlky dubna

ČTK ČTK
6. 4. 2015 18:27
Většina středisek v Česku již sice zavřela, ale díky ochlazení z minulých dnů se v několika střediscích bude jezdit dalších několik dní.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Většina lyžařských středisek v Česku již sice zavřela, ale někde se bude lyžovat do půlky dubna. Vyplývá to z informací ČTK od provozovatelů vleků. Sezonu prodloužilo ochlazení v minulých dnech, díky kterému byla podle vlekařů vysoká i víkendová návštěvnost.

Sezonu si chce protáhnout třeba krkonošský Harrachov, dokud to umožní počasí a budou přijíždět lyžaři. Na nezájem si středisko nemohlo stěžovat, v každém dni uplynulého prodlouženého velikonočního víkendu Harrachov navštívily zhruba 3000 lidí. Na sjezdovkách leží až 60 centimetrů prašanu.

SkiResort Černá hora - Pec měl návštěvnost asi 70procentní oproti hlavní sezoně a hlavní sjezdovky nechá v provozu do 12. dubna. Skončila naopak krkonošská střediska v Rokytnici nad Jizerou, Vítkovicích a Benecku.

Už v neděli uzavřel sezonu také areál Ski Bižu v Jizerských horách. Středisko Černá Říčka v Desné chce ale nechat otevřeno i příští víkend a stejné plány má Červená Voda v Orlických horách, kam za víkend dorazilo podobné množství lidí jako v hlavní sezoně, tedy kolem 5000.

Téměř tisícovku lidí přilákaly dobré sněhové podmínky každý den víkendu do šumavského Zadova, který tak chce otevřít i příští víkend. Na Kvildu zavítaly jen desítky lidí, sezonu tak již ukončila. Skončily i areály Nad nádražím a Weissova louka, stejně jako na rakouský Hochficht. Do neděle 12. dubna se má ale lyžovat na bavorském Velkém Javoru.

Příští víkend bude ještě v provozu také krušnohorský Klínovec, kde pořád zůstává až metr sněhu. Na božídarském Novaku se sice oficiálně končilo dnes, vlekaři však nevylučují, že budou v provozu i následující víkend.

Lyžovat se bude i v Beskydech

Návštěvnost si pochvalovali i provozovatelé skiareálů v Jeseníkách. Dále se ale bude lyžovat jen na Ovčárně, nejvýše položeném tuzemském středisku, kde jsou místy až dva metry sněhu.

Ani v Beskydech tímto víkendem ještě sezona úplně neskončí, o týden ji prodlouží na Stupavě, Mezivodí a provoz o příštím víkendu zváží i Razula. O protažení sezony naopak neuvažuje třeba středisko Bílá, přestože ho za velikonoční víkend navštívily asi 3 tisíce lidí, a v úterý končí i Kohútka.

 

Právě se děje

Další zprávy