Obžalobu soudce Havlína a spol. přibrzdila stížnost

Karel Hrubeš
14. 10. 2013 19:00
Podal ji minulý týden jeden z obviněných, koncipient Boris Štefl.
Bývalý soudce obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. Ondřej Havlín (na snímku z dubna 2012).
Bývalý soudce obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. Ondřej Havlín (na snímku z dubna 2012). | Foto: ČTK

Praha - Obžaloba v korupční kauze soudce Ondřeje Havlína a dalších pěti obviněných měla padnout do konce září, ale na poslední chvíli tomu zabránila stížnost.

Jak napsal ve svém aktuálním vydání deník Insider, podal ji minulý týden jeden z obviněných, koncipient Boris Štefl.

Insideru to potvrdila pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová, která případ dozoruje; stížnost nyní posuzuje Nejvyšší státní zastupitelství.

"Vyšetřování je už téměř ukončené, ale je třeba vyčkat rozhodnutí o podané stížnosti," řekla Bradáčová Insideru. Totožnost toho, kdo podal stížnost, odmítla prozradit. "Mohu jen sdělit, že stížnost směřuje do usnesení o zahájení trestního stíhání dílčího skutku korupčního jednání," dodala návladní.

Insider však jméno zjistil a to, že jde o koncipienta Borise Štefla, potvrdil jeho obhájce Filip Vyskočil. "Stížnost byla podána, ale dále věc nebudu komentovat," řekl Vyskočil.

Přečtěte si v Insideru další dosud nezveřejněné detaily o průběhu policejního vyšetřování této kauzy - zde.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy