Obžalobu soudce Havlína a spol. přibrzdila stížnost

Karel Hrubeš
14. 10. 2013 19:00
Podal ji minulý týden jeden z obviněných, koncipient Boris Štefl.
Bývalý soudce obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. Ondřej Havlín (na snímku z dubna 2012).
Bývalý soudce obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. Ondřej Havlín (na snímku z dubna 2012). | Foto: ČTK

Praha - Obžaloba v korupční kauze soudce Ondřeje Havlína a dalších pěti obviněných měla padnout do konce září, ale na poslední chvíli tomu zabránila stížnost.

Jak napsal ve svém aktuálním vydání deník Insider, podal ji minulý týden jeden z obviněných, koncipient Boris Štefl.

Insideru to potvrdila pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová, která případ dozoruje; stížnost nyní posuzuje Nejvyšší státní zastupitelství.

"Vyšetřování je už téměř ukončené, ale je třeba vyčkat rozhodnutí o podané stížnosti," řekla Bradáčová Insideru. Totožnost toho, kdo podal stížnost, odmítla prozradit. "Mohu jen sdělit, že stížnost směřuje do usnesení o zahájení trestního stíhání dílčího skutku korupčního jednání," dodala návladní.

Insider však jméno zjistil a to, že jde o koncipienta Borise Štefla, potvrdil jeho obhájce Filip Vyskočil. "Stížnost byla podána, ale dále věc nebudu komentovat," řekl Vyskočil.

Přečtěte si v Insideru další dosud nezveřejněné detaily o průběhu policejního vyšetřování této kauzy - zde.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy