Obžalobu soudce Havlína a spol. přibrzdila stížnost

Karel Hrubeš
14. 10. 2013 19:00
Podal ji minulý týden jeden z obviněných, koncipient Boris Štefl.
Bývalý soudce obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. Ondřej Havlín (na snímku z dubna 2012).
Bývalý soudce obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. Ondřej Havlín (na snímku z dubna 2012). | Foto: ČTK

Praha - Obžaloba v korupční kauze soudce Ondřeje Havlína a dalších pěti obviněných měla padnout do konce září, ale na poslední chvíli tomu zabránila stížnost.

Jak napsal ve svém aktuálním vydání deník Insider, podal ji minulý týden jeden z obviněných, koncipient Boris Štefl.

Insideru to potvrdila pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová, která případ dozoruje; stížnost nyní posuzuje Nejvyšší státní zastupitelství.

"Vyšetřování je už téměř ukončené, ale je třeba vyčkat rozhodnutí o podané stížnosti," řekla Bradáčová Insideru. Totožnost toho, kdo podal stížnost, odmítla prozradit. "Mohu jen sdělit, že stížnost směřuje do usnesení o zahájení trestního stíhání dílčího skutku korupčního jednání," dodala návladní.

Insider však jméno zjistil a to, že jde o koncipienta Borise Štefla, potvrdil jeho obhájce Filip Vyskočil. "Stížnost byla podána, ale dále věc nebudu komentovat," řekl Vyskočil.

Přečtěte si v Insideru další dosud nezveřejněné detaily o průběhu policejního vyšetřování této kauzy - zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy