Obviněný z vraždy A.J. se pokusil zabít, má edém mozku

Domácí Domácí
21. 3. 2011 17:15
Otakar Tomek skončil ve střešovické nemocnici, jeho stav je velmi vážný
Otakar Tomek, obviněný z vraždy devítileté A. J.
Otakar Tomek, obviněný z vraždy devítileté A. J. | Foto: Domácí

Praha - Otakar Tomek, který podle policie znásilnil a zavraždil devítiletou A. J., se pokusil v pankrácké vazební věznici o sebevraždu.

Pokusil se oběsit na teplácích, které připevnil na konzolu od WC, napsala ČTK s odvoláním na dobře informovaný zdroj. Dozorce jej našel před třetí hodinou ráno. Tomkův pokus o sebevraždu potvrdily i zdroje Aktuálně.cz.

"Jeho stav je velmi vážný, je v umělém spánku. Má edém na mozku. Případný rozsah poškození zatím není znám," uvedl pro Aktuálně.cz zdroj detailně obeznámený s případem.

Tomek ve vazbě nechal dopis na rozloučenou. Podle ČTK se v něm ale k vraždě ani znásilnění A. J. nepřiznal.

Mluvčí pankrácké věznice Jiří Dolejš uvedl, že záchranná služba muže odvezla do vojenské nemocnice ve Střešovicích. "Momentálně běží vyšetřování, takže se k tomu nemůžeme blíže vyjádřit," řekl mluvčí pankrácké věznice Jiří Dolejší.

Na možnost, že se Tomek pokusí sáhnout si na život, upozorňovali experti, kteří se podíleli na jeho psychologickém a psychiatrickém zkoumání. V krajním případě, kdy se bude cítit zahnaný do kouta, bude podle expertů reagovat právě tímto způsobem.

Tomka jsme hlídali, brání se vedení věznice

Vězeňská služba ale trvá na tom, že nepochybila. Tomek podle mluvčí služby Markéty Prunerové nebyl na cele sám. Od začátku byl pod zvýšeným dohledem.

Vnitřek nového policejního vozidla, které pomohlo najít mrtvé tělo dívky.
Vnitřek nového policejního vozidla, které pomohlo najít mrtvé tělo dívky. | Foto: Jan Langer

Kdo ho ráno objevil, zatím není jasné, lékařskou službu však přivolal dozorce. "Až se vrátí zpět do věznice, bude pod speciálním dohledem," dodala mluvčí pro Aktuálně.cz.

Pokud Tomek svůj pokus o sebevraždu přežije, soudu, v němž bude čelit obžalobě z vraždy devítileté dívky, se nevyhne. Řízení se v podobných případech zastavuje pouze v případě smrti obviněného.

Policie Tomka zadržela minulou středu poté, co byly v Troji objeveny ostatky dítěte. Expertíza posléze potvrdila, že patří devítileté dívce, která zmizela loni v polovině října. A právě jedenačtyřicetiletý muž byl od počátku v případu hlavním podezřelým.

Tomek s vazbou a zahájením trestního stíhání nesouhlasí. Jeho advokát Jan Fidler řekl, že si kvůli tomu podal stížnost.

Obviněný řekl soudci: Dívku jsem nezabil

Soudci, který na něj v pátek uvalil vazbu, Tomek tvrdil, že dívku nezabil. Více prý ale k vraždě A. J. neřekl.  

Mluvil pouze o svém zaměstnání a rodině. Kvůli tlaku ze strany policie a médií před několika týdny odešel od své družky. Prý nechtěl ohrozit její dceru, přesto je s nimi stále v kontaktu.  

Aktuálně.cz upozornilo na to, že měsíce přespával v doupěti. Místo toalety tam měl pet láhve a igelitové sáčky. Soudci ale tvrdil, že bydlí v hotelu a pracuje ve stavební firmě.  

Tomka chtěli policisté poslat do vazby již loni v říjnu. Tehdy ale soud řekl, že nepředložili dostatek důkazů. Teď se ale našlo tělo oběti. A to je podle soudu klíčové. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy