Obviněný úředník magistrátu v Praze rezignoval

Michal Štůsek Michal Štůsek
20. 4. 2010 16:50
Zbyňka Bernata obvinila policejní inspekce ze zneužívání pravomoci úřední osoby a úplatkářství
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Ředitel odboru dopravních přestupků Magistrátu hlavního města Prahy Zbyněk Bernat dnes rezignovl na svou funkci.

Bernata policejní inspekce zadržela přímo na magistrátu na konci března a následně jej obvinila ze zneužívání pravomoci úřední osoby a úplatkářství.

V době, kdy působil jako vyšetřovatel nehod u dopravní policie, měl údajně za úplatu ututlat dopravní nehodu, při které byla těžce zraněna chodkyně, a viník z místa činu ujel. Případem se nyní zabývá Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1.

Bývalý zaměstnanec dopravní policie je však veřejně přesvědčen o své nevině.

"Jednání, ze kterého jsem byl obviněn, jsem se nedopustil a nemám tak pocit viny, na druhou stranu si ale uvědomuji, že celý případ a s ním spojená negativní mediální kampaň vedená vůči mé osobě může negativně působit na dobré jméno magistrátního úřadu hlavního města Prahy," vysvětlil své odstoupení z funkce.

Bernatovu pozici prozatímně zastává vedoucí oddělení sekretariátu dopravních přestupků Oldřich Mařík. O novém nástupci se rozhodne s pomocí výběrového řízení během následujících týdnů.

 

Právě se děje

Další zprávy