Obviněný úředník magistrátu v Praze rezignoval

Michal Štůsek Michal Štůsek
20. 4. 2010 16:50
Zbyňka Bernata obvinila policejní inspekce ze zneužívání pravomoci úřední osoby a úplatkářství
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Ředitel odboru dopravních přestupků Magistrátu hlavního města Prahy Zbyněk Bernat dnes rezignovl na svou funkci.

Bernata policejní inspekce zadržela přímo na magistrátu na konci března a následně jej obvinila ze zneužívání pravomoci úřední osoby a úplatkářství.

V době, kdy působil jako vyšetřovatel nehod u dopravní policie, měl údajně za úplatu ututlat dopravní nehodu, při které byla těžce zraněna chodkyně, a viník z místa činu ujel. Případem se nyní zabývá Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1.

Bývalý zaměstnanec dopravní policie je však veřejně přesvědčen o své nevině.

"Jednání, ze kterého jsem byl obviněn, jsem se nedopustil a nemám tak pocit viny, na druhou stranu si ale uvědomuji, že celý případ a s ním spojená negativní mediální kampaň vedená vůči mé osobě může negativně působit na dobré jméno magistrátního úřadu hlavního města Prahy," vysvětlil své odstoupení z funkce.

Bernatovu pozici prozatímně zastává vedoucí oddělení sekretariátu dopravních přestupků Oldřich Mařík. O novém nástupci se rozhodne s pomocí výběrového řízení během následujících týdnů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Platnost řidičských průkazů se kvůli frontám prodlouží

Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, ministerstvo dopravy však navrhuje jeho pokračování až do konce března, oznámil dnes úřad. Pracoviště registru vozidel a řidičů byla v minulých dnech v některých městech kvůli zkrácené pracovní době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty.

Opatření, na kterém se resort dopravy dohodl s ministerstvem vnitra, platí pro řidičské průkazy a průkazy profesní způsobilosti řidiče. "Za předpokladu, že uplynula doba platnosti dokladů v době trvání nouzového stavu, se hledí na tyto doklady jako na platné, respektive držitelé těchto dokladů nebudou za výkon činnosti realizovaný s dokladem, jenž v době nouzového stavu pozbyl plynutím času své platnosti, v přestupkovém řízení postihováni," stojí v metodickém stanovisku ministerstva dopravy, které dnes dostaly jednotlivé úřady.

Další zprávy