Obviněný úředník magistrátu v Praze rezignoval

Michal Štůsek Michal Štůsek
20. 4. 2010 16:50
Zbyňka Bernata obvinila policejní inspekce ze zneužívání pravomoci úřední osoby a úplatkářství
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Ředitel odboru dopravních přestupků Magistrátu hlavního města Prahy Zbyněk Bernat dnes rezignovl na svou funkci.

Bernata policejní inspekce zadržela přímo na magistrátu na konci března a následně jej obvinila ze zneužívání pravomoci úřední osoby a úplatkářství.

V době, kdy působil jako vyšetřovatel nehod u dopravní policie, měl údajně za úplatu ututlat dopravní nehodu, při které byla těžce zraněna chodkyně, a viník z místa činu ujel. Případem se nyní zabývá Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1.

Bývalý zaměstnanec dopravní policie je však veřejně přesvědčen o své nevině.

"Jednání, ze kterého jsem byl obviněn, jsem se nedopustil a nemám tak pocit viny, na druhou stranu si ale uvědomuji, že celý případ a s ním spojená negativní mediální kampaň vedená vůči mé osobě může negativně působit na dobré jméno magistrátního úřadu hlavního města Prahy," vysvětlil své odstoupení z funkce.

Bernatovu pozici prozatímně zastává vedoucí oddělení sekretariátu dopravních přestupků Oldřich Mařík. O novém nástupci se rozhodne s pomocí výběrového řízení během následujících týdnů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnici D8 zavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda

Dálnici D8 na Ústecku uzavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda na 87. kilometru. Policie bude zřejmě žádat německé kolegy, aby odkláněli dopravu na své území. Informovala o tom krajská mluvčí policie Jana Slámová. K nehodě, která se stala poblíž sjezdu na Petrovice, se zatím nic bližšího neví.

Další zprávy