Obří prémie v dopravním podniku. 8,6 milionu pro 7 lidí

Domácí Domácí
9. 5. 2012 19:30
Sedm lidí z Dopravního podniku si rozdělilo 8,6 miliónu korun, odhalil deník Insider
Sedm lidí si rozdělilo 8,6 milionu. Kdo z nás to má?
Sedm lidí si rozdělilo 8,6 milionu. Kdo z nás to má? | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Vrcholní manažeři ostře sledované firmy - pražského dopravního podniku - si ve třech měsících na přelomu roku rozdělili obrovské prémie, jejichž výše se v některých případech blíží milionu korun měsíčně.

Přehled odměn a zlatých padáků získal deník Insider a zveřejnil je v dnešním vydání.

Připomíná také, že jde o zřejmě rekordní odměny, které byly ve veřejném sektoru vyplaceny, a že je inkasovali lidé spojení s bývalým ředitelem dopravního podniku Martinem Dvořákem.

Konkrétně ze seznamu vyplývá, že například někdejší ekonomický ředitel Ivo Štika získal  za prosinec 2011 a za leden a únor 2012 na odměnách třikrát po sobě 948 tisíc korun. Celkem to dělá 2,8 milionu korun k základnímu platu navíc.

Za co přesně manažer Štika nadstandardní odměny dostal, není přitom jasné. Na svůj post totiž rezignoval už v prosinci 2011 krátce po Martinu Dvořákovi. Z dopravního podniku pak odešel až s nástupem současného šéfa Vladimíra Liche.

Zlatý padák za neutěšenou situaci

Dalším ze seznamu bohatě odměněných je Jaroslav Stůj, který dočasně v pozici generálního ředitele vystřídal Dvořáka. Ten zase při odchodu dostal podle Insideru na cestu zlatý padák ve výši 2,59 milionu.

Ve funkci provizorního generálního ředitele byl přitom pouhé dva měsíce a jeho odvolání pražský magistrát vysvětlil větou: „Bylo to kvůli neutěšené situaci v dopravním podniku."

Obří odměnu dostala ke svému platu i dlouholetá šéfka Dvořákova sekretariátu Daniela Pětníková. V lednu 2012 jí navíc k platu přišlo 727 tisíc korun.

416 tisíc zbylo i na pro mluvčí

Ještě o jedenáct tisíc korun více v odměně inkasoval ve stejném měsíci technický ředitel podniku Radek Zamrazil.

Miroslava Jírovcová ze správy majetku dostala k platu 832 tisíc korun a personální šéfka Lucie Šindelářová 450 tisíc.

Zkrátka nepřišla ani mluvčí dopravního podniku Ilona Vysoudilová, která v lednu dostala prémii 416 tisíc.

Celkem si výše zmiňovaná sedmička lidí jen za tři měsíce přišla k běžnému platu na 8,6 milionu korun.

 

 

Právě se děje

před 44 minutami

Wall Street Journal: Úřady v USA chtějí kvůli aplikacím zakročit proti Facebooku

Federální úřady ve Spojených státech se chystají soudně zakročit proti společnosti Facebook. Mají obavy, zda firma neporušuje antimonopolní zákony tím, jak propojuje své aplikace a další produkty. Listu The Wall Street Journal (WSJ) to řekly zdroje obeznámené se situací. Federální obchodní komise (FTC) by se zaměřila na to, zda Facebook neomezuje přístup k aplikacím svým potenciálním rivalům.

Facebook vedle stejnojmenné sociální sítě, která tvoří páteř jeho podnikání, má i další produkty. Patří k nim zejména Instagram, Messenger a WhatsApp. Úřady se zajímají o pravidla, která Facebook ve vztahu k rivalům využívá, zejména zda nenarušují volnou soutěž.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pančochová do finále U-rampy v Copper Mountain neprošla

Snowboardistka Šárka Pančochová skončila šestnáctá na Světovém poháru v U-rampě v Copper Mountain. Po menším zranění z listopadového závodu v Modeně, kde po těžkém pádu v tréninku nenastoupila do finále Big Airu, měla v Coloradu k postupu do finále daleko.

Devětadvacetiletá freestylistka právě v Copper Mountain před šesti lety vyhrála pohárový závod ve slopestylu, ale U-rampa je její nejslabší disciplínou. Do finále se probojovala dvakrát a v lednu 2010, tehdy coby devatenáctiletá, vybojovala zlato na SP v Kreischbergu. Díky tomu se tehdy kvalifikovala na olympiádu ve Vancouveru.

V dnešní kvalifikaci pro sobotní závod v Copper Mountain obsadila 16. místo se známkou 44,50 bodu, finálová osmička měla nejméně o 24 bodů více. Z prvního místa postoupila domácí Američanka Maddie Mastrová, bronzová medailistka z letošního mistrovství světa.

před 1 hodinou

Ministři obrany ČR a USA stvrdili podpisem nákup vrtulníků

Ministři obrany ČR Lubomír Metnar a USA Mark Esper dnes ve Washingtonu stvrdili podpisem nákup vojenských vrtulníků pro českou armádu. Česká republika formou mezivládní dohody pořídí 12 vrtulníků firmy Bell za 14,6 miliardy korun. Ve výzbroji české armády nahradí ruské bitevní vrtulníky Mi-24/35.

Vrtulníkové letectvo získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper. Stroje by fyzicky armáda měla dostat v roce 2023. Součástí dohody je i výcvik pilotů a personálu, údržba, vybavení zbraňovými systémy či munice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy