Foto: Proslulá Zoo Dvůr Králové slaví 75 let. Podívejte se na snímky z její historie

Foto: Proslulá Zoo Dvůr Králové slaví 75 let. Podívejte se na snímky z její historie
Expozice ledních medvědů byla postavena tak, aby byla otevřená pro sledování zvířat, a zároveň bezpečná. Později stál na tomto místě pavilon pro sloního samce.
Vchod do zoo (kolem roku 1958). V počátcích fungování se do zoologické zahrady vcházelo z tehdejší ulice Z. Nejedlého (dnes Štefánikova). Dnes je tento vchod opatřen automatickou bránou a slouží pouze pro provozní účely zoo.
Africký kemp v zoo (kolem roku 1969). Součástí bylo několik přístřešků k odpočinku návštěvníků a letní občerstvení. Dnes je na tomto místě pavilon goril a výběhy antilop.
Neumannova vila (kolem roku 1946). Ředitelství zoo sídlí ve vile továrníka Neumanna, která byla postavena v roce 1905 a po druhé světové válce sloužila jako sídlo městského a textilního muzea. Později budova přešla pod správu zoologické zahrady a bylo zde zřízeno ředitelství. Nyní se zde nachází rovněž galerie obrazů Zdeňka Buriana.
Foto: ZOO Dvůr Králové
Dan Poláček Dan Poláček, Jana Kramlová
9. 5. 2021 13:34
Safari park Dvůr Králové slaví 75 let od svého založení. Z původně malého zookoutku s několika druhy zvířat je to dnes zoologická zahrada světového významu. Velké úspěchy má hlavně s odchovem afrických druhů, jako nosorožci bílí, žirafy nebo antilopy. Oslavy výročí se vzhledem k epidemické situaci uskuteční v září. Na snímky z historie zoo se můžete podívat v galerii Aktuálně.cz už nyní.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Mt. Otake

Sopka Mt. Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy