Fotky: Moudrý člověk neřeční více než deset minut. Zeman zahájil návštěvu Jihomoravského kraje

Prezident Miloš Zeman na debatě s občany ve městě Ivančice
Miloš Zeman se v Ivančicích setkal s občany. Dívka se ho zeptala na Andreje Babiše. Jestli mu na něm něco vadí.
Prezident Miloš Zeman přijíždí počtvrté ve funkci prezidenta na návštěvu Jihomoravského kraje.
Oproti jiným městům bylo Brno k prezidentovi smířlivější. Masivní protesty se nekonaly. Před sídlem Krajského úřadu Jihomoravského kraje postával jen malý hlouček demonstrantů. Prezident jim zamával a dál situaci nekomentoval.
Hlavu státu přivítal hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO). Zeman nicméně řečnil k poloprázdnému sálu. Účast odmítli zastupitelé z KDU-ČSL a TOP 09 s hnutím Žít Brno. Zastupitelům vadí prezidentův postoj k vládní krizi, jeho výroky a chování vůči premiérovi či časté vulgarismy a nevhodné chování.
Foto: David Kohout
ČTK David Kohout, ČTK
29. 5. 2017 21:50
Prezident Miloš Zeman v pondělí zahájil návštěvu Jihomoravského kraje. Hlava státu se odpoledne setkala se zastupiteli kraje. Účast na slavnostní ceremonii odmítli zastupitelé z KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí Žít Brno. Krajským politikům vadí prezidentovo chování během vládní krize, vulgarismy i aféra s dětským pornem, které se našlo v Zemanově počítači. Před budovou Krajského úřadu Jihomoravského kraje protestovala malá skupinka Zemanových odpůrců. Odpoledne se Zeman přesunul z Brna do nedalekých Ivančic, kde navštívil místní nemocnici, radnici a na náměstí podebatoval s občany. V příštích dnech prezident zavítá do Kozojídek, Veselí nad Moravou nebo Kuřimi.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy