Fotky: Moudrý člověk neřeční více než deset minut. Zeman zahájil návštěvu Jihomoravského kraje

Prezident Miloš Zeman na debatě s občany ve městě Ivančice
Miloš Zeman se v Ivančicích setkal s občany. Dívka se ho zeptala na Andreje Babiše. Jestli mu na něm něco vadí.
Prezident Miloš Zeman přijíždí počtvrté ve funkci prezidenta na návštěvu Jihomoravského kraje.
Oproti jiným městům bylo Brno k prezidentovi smířlivější. Masivní protesty se nekonaly. Před sídlem Krajského úřadu Jihomoravského kraje postával jen malý hlouček demonstrantů. Prezident jim zamával a dál situaci nekomentoval.
Hlavu státu přivítal hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO). Zeman nicméně řečnil k poloprázdnému sálu. Účast odmítli zastupitelé z KDU-ČSL a TOP 09 s hnutím Žít Brno. Zastupitelům vadí prezidentův postoj k vládní krizi, jeho výroky a chování vůči premiérovi či časté vulgarismy a nevhodné chování.
Foto: David Kohout
ČTK David Kohout, ČTK
29. 5. 2017 21:50
Prezident Miloš Zeman v pondělí zahájil návštěvu Jihomoravského kraje. Hlava státu se odpoledne setkala se zastupiteli kraje. Účast na slavnostní ceremonii odmítli zastupitelé z KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí Žít Brno. Krajským politikům vadí prezidentovo chování během vládní krize, vulgarismy i aféra s dětským pornem, které se našlo v Zemanově počítači. Před budovou Krajského úřadu Jihomoravského kraje protestovala malá skupinka Zemanových odpůrců. Odpoledne se Zeman přesunul z Brna do nedalekých Ivančic, kde navštívil místní nemocnici, radnici a na náměstí podebatoval s občany. V příštích dnech prezident zavítá do Kozojídek, Veselí nad Moravou nebo Kuřimi.
 

Právě se děje

Další zprávy