Foto: "Zakázanou výstavu" aktů, předčasně ukončenou v Akademii věd, nově spoluotevřel Železný

Foto: "Zakázanou výstavu" aktů, předčasně ukončenou v Akademii věd, nově spoluotevřel Železný
Autor "zakázané výstavy" Women: Scenes in the Library Karel Richtr během jejího znovuotevření v Galerii Lazarská.
Na zahájení přijal pozvání i bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný, milovník umění, ale též odsouzený k dvouleté podmínce a pětimilionové pokutě za to, že při dovozu obrazů obral stát na daních o téměř šest milionů korun.
Na adresu Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen Vladimír Železný nešetřil kritickými poznámkami.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
16. 11. 2015 22:19
„Jde o výstavu mimořádně cudnou a jemnou a to nejen ve srovnání s dnešní explozí porna, ale i v rámci svého žánru,“ uvedl na zahájení výstavy bývalý europoslanec a exředitel TV Nova Vladimír Železný. "Zakázaná výstava" ženských portrétů a aktů, originálně pojmenovaná Women: Scenes in the Library, byla původně doprovodnou součástí festivalu Týden vědy a techniky na Akademii věd, ale po kritice Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen, podle nichž se akty žen do vědeckého prostředí nehodí a degradují ženy pouze do rolí pouhých ozdob, Knihovna AV výstavu zrušila. "Zakázaná výstava", jak ji její autor překřtil, se tak přesunula do Galerie Lazarská v Praze, kde bude k vidění do 28. listopadu.
 

Právě se děje

před 7 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy