Obrazem: Výstava desítek snímků Václava Havla. Nedožité narozeniny připomene Procházení

Obrazem: Výstava desítek snímků Václava Havla. Nedožité narozeniny připomene Procházení
Foto: Knihovna Václava Havla
Obrazová sekce
3. 10. 2016 20:09
Pocta Václavu Havlovi bude slavnostně zahájena před Národní technickou knihovnou ve středu 5. října ve 12 hodin. Zahájení bude mít podobu vernisáže výstavy fotografií Oldřicha Škáchy s názvem „Procházení“. Samotná vernisáž bude mít právě formu procházky – veřejnost i hosté včetně významných osobností spjatých s Václavem Havlem se projdou od knihovny Dejvickou ulicí až k Hradčanské. Trasu budou lemovat velkoformátové panely s 96 fotografiemi, které ukazují různá období života a tvorby Václava Havla, jak je Škácha zachycoval od 60. let až po Havlovu prezidentskou éru. Výstavu pořádá obecně prospěšná společnost Post Bellum, Městská část Praha 6 a Knihovna Václava Havla.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Národní plán obnovy chceme ještě v dubnu projednat na vládě

Národní plán obnovy byl podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) v pátek, po diskuzi v rámci členů koalice, poslán do meziresortního připomínkového řízení. To bude trvat několik následujících dnů. Chtěl by, aby ho ještě v dubnu projednala vláda a poté bude okamžitě odeslán Evropské komisi. Řekl to dnes na tiskové konferenci po jednání kabinetu.

Národní plán obnovy má být podkladem pro čerpání peněz z nového fondu Evropské unie. Podle Havlíčka by z něj mohla Česká republika získat 172 miliard korun a dále bude moci čerpat půjčky až do výše asi 405 miliard korun. Na konci března uvedl, že v rámci koalice se jedná o zapojení dalších zhruba 18 miliard korun právě ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy