Obrazem: Kouzlo folklóru. Podívejte se, jak vypadaly krojované Vracovské hody

Obrazem: Kouzlo folklóru. Podívejte se, jak vypadaly krojované Vracovské hody
Krojovaní jdou průvodem k radnici, v čele je vlajkonoš.
V sobotu jsou hlavními postavami mladí stárci, což je svobodný pár. V neděli se poté vše odehrává kolem starých stárků, tedy manželského páru.
Jde o největší hody v celém Česku. Tradičně se jich účastní kolem 500 krojovaných.
Koláčky, víno a slivovice jsou nedílnou součástí hodů.
Foto: Libor Fojtík
Libor Fojtík Dan Poláček Libor Fojtík, Dan Poláček
18. 10. 2021 19:46
O víkendu se na Hodonínsku konaly tradiční Vracovské hody, jako každý rok třetí víkend v říjnu. Na letošní krojovaný průvod si však obyvatelé Vracova museli počkat, loni se hody kvůli epidemii covidu-19 nekonaly. Nechyběla dechovka, tance a dobré jídlo. Tradičně se události účastní okolo 500 krojovaných, jde tak o největší akci svého druhu v celém Česku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Italská pobřežní stráž zachránila z lodi 244 migrantů, včetně novorozence

Italská pobřežní stráž zachránila v noci na neděli z lodi blízko pobřeží Kalábrie 244 migrantů, včetně novorozence. Informovala o tom agentura Reuters. Z celkového počtu zachráněných je 41 nezletilých. Je mezi nimi i dítě, které se v sobotu narodilo přímo na lodi.

Itálie v posledních týdnech zažívá nárůst počtu migrantů, kteří připlouvají na lodích. Nejnovější případ zřejmě zvýší tlak na vládu premiéra Maria Draghiho, aby zajistila dohodu s partnery z Evropské unie o tom, jak se s přílivem migrantů vypořádat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soubor 106 Kupkových kreseb se prodal v aukci za 51 milionů Kč

Soubor 106 kreseb Františka Kupky, které vznikly počátkem 20. století pro francouzskou encyklopedii, se v neděli v Praze vydražil za 42,6 milionu korun. Včetně aukční přirážky za cyklus zaplatí kupec 51,12 milionu korun. Vyvolávací cena souboru byla 25 milionů korun, zvyšovala se po 200.000 korunách příhozy dražitelů po telefonu či internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy