Obrazem: Večeří u půlkilometrového stolu na Karlově mostě se lidé rozloučili s virem

Obrazem: Večeří u půlkilometrového stolu na Karlově mostě se lidé rozloučili s virem
Stůl byl stejně jako most samotný dlouhý přes půl kilometru, konkrétně 515 metrů.
Přijít povečeřet k němu mohli obyvatelé i návštěvníci hlavního města.
Ozdoben byl lučními květy, které zpříjemnily letní atmosféru.
Společná sousedská večeře probíhala od 18 do 22 hodin.
Foto: Lukáš Bíba
Domácí Domácí
1. 7. 2020 11:06
Netradiční hostina u půl kilometru dlouhého stolu přímo na Karlově mostě měla v úterý večer symbolicky ukončit koronavirovou dobu a ukázat oživení historického centra Prahy. Akci Prostřený stůl připravil spolek Piana na ulici kavárníka Ondřeje Kobzy spolu s radnicí Prahy 1 pro obyvatele i návštěvníky hlavního města.

Kvůli hygienickým a organizačním důvodům se zájemci o hostinu měli předem registrovat přes aplikaci goout.cz pod akcí Prostřený Karlův most. Na místě pak dostali placku, která jim umožnila ke stolu zasednout. První vlna rezervací se podle organizátorů vyprodala během 40 vteřin.

"Zažíváme unikátní situaci, kdy Karlův most není přeplněn lidmi. To možná už jen tak nezažijeme. Chceme společně s vámi symbolicky oslavit rozloučení s uplynulým nelehkým obdobím koronavirové krize. Pojďme společně prožít tento jedinečný moment a staňte se spolutvůrci setkání, které se zapíše do našich životů," napsali k události na Facebooku organizátoři akce.

Omezený počet míst k sezení byl připraven i bez rezervace. Organizátoři upozorňovali, aby se kvůli bezpečnosti hostiny neúčastnili lidé, kteří se necítí dobře. "Každý donesl něco dobrého a podělil se o doma připravené jídlo, úrodu ze svých zahrádek nebo třeba o domácí limonádu. Věříme, že toto symbolické setkání posílí vzájemnost obyvatel metropole a třeba inspiruje i další města k podobným počinům," uvedli.

Půlkilometrový stůl přímo na Karlově mostě měl symbolicky ukončit koronavirovou dobu. | Video: Reuters


Ondřej Kobza, autor projektu veřejně přístupných pian či šachových stolků v ulicích a poeziomatů, označil most za symbol propojení, které společná sousedská slavnost u přesně 515 metrů dlouhého stolu umocní.

Karlův most je od března, kdy v zemi propukla koronavirová epidemie, téměř bez turistů ze zahraničí. Láká tím k procházce nejen obyvatele metropole, ale i výletníky z celého Česka, kteří se předtím přeplněnému centru Prahy vyhýbali.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy