Obrazem: Dva lékaři, tlumočník a feng-šuej. V Hradci je první centrum čínské medicíny

Obrazem: Dva lékaři, tlumočník a feng-šuej. V Hradci je první centrum čínské medicíny
Fakultní nemocnice v Hradci Králové otevírá v Česku dosud nevídanou věc, kliniku čínské medicíny.
Ačkoliv teprve dnes spouští svůj provoz, už má plné všechny zářijové termíny. Lidé volají prakticky nepřetržitě," říká ředitel Fakultní nemocnice v Hradci Králové Roman Prymula.
Ambulance se zabudovaly do již existujícího ambulantního systému nemocnice.
Kromě dvou ambulancí se otevírají i dvě místnosti určené pro terapii.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Veronika Rodriguez Jakub Plíhal, Veronika Rodriguez
21. 9. 2015 15:20
Humbuk budí v Česku doposud nevídaná věc - na půdu státní nemocnice vstupuje alternativa v podobě tradiční čínské medicíny. Otevírat se má právě dnes.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy