Obrazem: Unikátní fotografie z historie stavby Nuselského mostu

Obrazem: Unikátní fotografie z historie stavby Nuselského mostu
Stavba trvala osm let.
Slavnostní otevření posloužilo propagandě. Most se otevřel při 25. výročí Vítězného února.
I dnes se zdá, že pokrok nejde zastavit. Celá Severojižní magistrála včetně Nuselského mostu a obývaných čtvrtí města je zatížena vysokým stupněm dopravy.
Provoz na Nuselském mostu má charakter dálnice uprostřed města.
Foto: Aktuálně.cz
Štěpán Plaček Dan Poláček Obrazová sekce, Štěpán Plaček, Dan Poláček
23. 2. 2013 15:14

Jedna z největších dopravních tepen hlavního města, nejvytíženější úsek pražského metra. Nechvalně proslulé místo stovkami sebevražd. Nuselský most, stavěný novou technologií, byl slavnostně otevřen právě před 40 lety, 22. února 1973.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy