Obrazem: Svatopluk Karásek, kněz, písničkář, bouřlivák a Rytíř české kultury

Foto: ČTK
Dan Poláček Jan Gazdík Dan Poláček, Jan Gazdík
5. 5. 2019 6:35
Na odvážné odpůrce normalizačního režimu, jako je kněz, písničkář, bouřlivák a Rytíř české kultury v jedné osobě Svatopluk Karásek (jakkoliv již vystupuje jen zřídka), by se nemělo zapomínat. Už proto, že celý život pomáhal lidem a žil pro ně. Na rozdíl od jiných hudebníků, kteří protestovali proti totalitnímu útlaku, přinášel lidem evangelium - tedy radostnou zvěst. "Jde o poselství, že lze žít svobodně i v době nesvobody. A Sváťa Karásek svobodně žil. Jeho písně jsou hodně nadčasové," říká historik Petr Blažek. O bohatém a leckdy i velmi těžkém životě Svatopluka Karáska (77) vypovídá i naše fotogalerie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy