Fotky: Nejvíce znečištěné ovzduší v Česku. Tak se Ostravsko halí do těžkého smogu

Fotky: Nejvíce znečištěné ovzduší v Česku. Tak se Ostravsko halí do těžkého smogu
Smog každý podzim a zimu halí Ostravsko.
Jedním z jeho zdrojů jsou automobily. Proto také při smogové situaci meteorologové žádají řidiče, aby zbytečně nevyjížděli.
Jeho přítomnost zaznamenávají stanice na měření kvality ovzduší, jako je tato na jednom z jihoostravských sídlišť. I zde jsou limity přítomnosti prachových mikročástic ve vzduchu pravidelně překračovány několikanásobně.
Tři sta tisíc lidí jen v Ostravě a další desetitisíce v okolí dýchají výrazně horší vzduch než většina republiky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 1. 2016 20:15
Ostravská aglomerace drží smutný primát - jde dlouhodobě o region s nejhorším ovzduším v republice. Jak vypadají moravskoslezská panoramata zahalená v zdraví škodlivé mlze? Podívejte se.
 

Právě se děje

před 39 minutami

Obránce Jeřábek skončil v Teplicích a posílil Jablonec

Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června 2022. Šestadvacetiletý stoper naposledy působil v Teplicích, kde byl po podzimu přeřazen do B-týmu.

"Příchod do Jablonce je pro mě velký krok vpřed. V tak velkém klubu jsem ještě nepůsobil. Je to klub, co má ty nejvyšší ambice a každoročně útočí na evropské poháry. V posledních letech se to Jablonci úspěšně daří," řekl Jeřábek pro web třetího celku tabulky.

Odchovanec pražské Dukly přišel do Teplic v lednu 2016 a v severočeském mužstvu dlouho patřil k oporám. Na podzim ho přibrzdilo zranění kolena a zasáhl jen do 10 utkání nejvyšší soutěže. Jeřábek pak se "Skláři" odmítl prodloužit smlouvu, která by mu skončila po sezoně, a byl přeřazen do třetiligové rezervy. Proti tomu se zadák se 127 ligovými zápasy a pěti góly ohradil na sociálních sítích.

Další zprávy