Obrazem: Škrlová a Mauerová poprvé u soudu

Obrazem: Škrlová a Mauerová poprvé u soudu
Soudce, který má na starosti kauzu týrání chlapců Mauerových, rozhodl v zápětí o opětovném uvalení vazby na Barboru Škrlovou. Samotný případ týrání se k soudu dostane 17. června, Škrlová tedy na přelíčení bude čekat ve vazební věznici, kam ji policisté odvezli.
Obhájce Škrlové Richard Novák s rozhodnutím nesouhlasí. Myslí si, že vazba není nutná a verdikt soudce považuje za účelový. Novinářům řekl, že pravděpodobně podá stížnost, kterou se pokusí vazbu zrušit.
Také Kateřinu Maerovou zprostil soudce Jaroslav Chochola obžaloby z trestného činu poškozování cizích práv.
"Falešná identita neměla sloužit k poškození práv Klokánku, byla vytvořena za zcela jiným účelem. Kvůli vytvoření 'nové osobnosti'. Umístění v Klokánku nebylo v plánu obžalovaných," uvedl soudce Jaroslav Chochola v odůvodnění dnešního rozsudku.
Foto: Attila Racek
9. 5. 2008 18:00

Brno - Městský soud v pátek posuzoval, zda se Barbora Škrlová a Kateřina Mauerová dopustily trestného činu poškozování cizích práv. A to, když Škrlovou vydávaly za třináctiletou dívku Aničku. Soud vynesl osvobozující rozsudek: rozhodl, že cizí práva nebyla poškozena a obě zprostil obžaloby. Když policisté odhalili týrání chlapců Mauerových, ocitla se "Anička" spolu s nimi v zařízení Fondu ohrožených dětí - Klokánku. Odtud utekla a bylo po ní vyhlášeno pátrání.

&nbsp

Čtěte také: Online reportáž ze soudní síně

 

Právě se děje

před 46 minutami

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

Zsuzsová se v kauze Kuciak neúčastní nového jednání soudu

Slovenský nejvyšší soud začal v úterý dopoledne projednávat odvolání v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Jedna z trojice obžalovaných Alena Zsuzsová požádala o možnost jednání se neúčastnit a soud jí vyhověl. Není vyloučeno, že verdikt padne už tento den.

Nejvyšší soud se zabývá odvoláními vůči rozhodnutí Specializovaného trestního soudu, který loni v září zprostil podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z objednání vraždy Kuciaka a osvobodil i Zsuzsovou, která podle žalobce čin zprostředkovala. Kromě toho rozhoduje o rozsudku, kterým byl soudem prvním instance uznán vinným Tomáš Szabó. Ten podle prokuratury pomáhal nejen při vraždě Kuciaka, kdy byla zavražděna i jeho snoubenka Martina Kušnírová, ale také při loupežné vraždě jednoho podnikatele.

Na líčení k nejvyššímu soudu v úterý přišli rodiče Kuciaka a matka Kušnírové. Rodinní příslušníci zavražděné dvojice se účastnili již líčení u soudu první instance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy