Obrazem: Škrlová a Mauerová poprvé u soudu

Obrazem: Škrlová a Mauerová poprvé u soudu
Soudce, který má na starosti kauzu týrání chlapců Mauerových, rozhodl v zápětí o opětovném uvalení vazby na Barboru Škrlovou. Samotný případ týrání se k soudu dostane 17. června, Škrlová tedy na přelíčení bude čekat ve vazební věznici, kam ji policisté odvezli.
Obhájce Škrlové Richard Novák s rozhodnutím nesouhlasí. Myslí si, že vazba není nutná a verdikt soudce považuje za účelový. Novinářům řekl, že pravděpodobně podá stížnost, kterou se pokusí vazbu zrušit.
Také Kateřinu Maerovou zprostil soudce Jaroslav Chochola obžaloby z trestného činu poškozování cizích práv.
"Falešná identita neměla sloužit k poškození práv Klokánku, byla vytvořena za zcela jiným účelem. Kvůli vytvoření 'nové osobnosti'. Umístění v Klokánku nebylo v plánu obžalovaných," uvedl soudce Jaroslav Chochola v odůvodnění dnešního rozsudku.
Foto: Attila Racek
9. 5. 2008 18:00

Brno - Městský soud v pátek posuzoval, zda se Barbora Škrlová a Kateřina Mauerová dopustily trestného činu poškozování cizích práv. A to, když Škrlovou vydávaly za třináctiletou dívku Aničku. Soud vynesl osvobozující rozsudek: rozhodl, že cizí práva nebyla poškozena a obě zprostil obžaloby. Když policisté odhalili týrání chlapců Mauerových, ocitla se "Anička" spolu s nimi v zařízení Fondu ohrožených dětí - Klokánku. Odtud utekla a bylo po ní vyhlášeno pátrání.

&nbsp

Čtěte také: Online reportáž ze soudní síně

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu. Stráže ho přemohly a předaly prokurátorovi, který vznese případně obvinění. Podle saúdskoarabské tiskové agentury SPA se strážcům zdálo, že muž není v "normálním stavu".

Jde o občana Saúdské Arábie a mluvčí úřadů v provincii Mekka řekl, že se incident stal ve 22:30 v pátek místního času (20:30 SEČ). Auto najelo do brány na jižním nádvoří mešity vysokou rychlostí, ale nikdo nebyl zraněn.

Saúdská Arábie letos kvůli koronaviru omezila provoz v mešitách a modlení ve Velké mešitě povolila až na začátku října. Každý den tam může provádět rituály takzvané malé pouti, umry, 15 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy