Obrazem: Škrlová a Mauerová poprvé u soudu

Foto: Attila Racek
9. 5. 2008 18:00

Brno - Městský soud v pátek posuzoval, zda se Barbora Škrlová a Kateřina Mauerová dopustily trestného činu poškozování cizích práv. A to, když Škrlovou vydávaly za třináctiletou dívku Aničku. Soud vynesl osvobozující rozsudek: rozhodl, že cizí práva nebyla poškozena a obě zprostil obžaloby. Když policisté odhalili týrání chlapců Mauerových, ocitla se "Anička" spolu s nimi v zařízení Fondu ohrožených dětí - Klokánku. Odtud utekla a bylo po ní vyhlášeno pátrání.

&nbsp

Čtěte také: Online reportáž ze soudní síně

 

Právě se děje

před 19 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy