Obrazem: Jedenáct hodin u stroje. Táborské švadleny s rouškami pomáhají ze všech sil

Obrazem: Jedenáct hodin u stroje. Táborské švadleny s rouškami pomáhají ze všech sil
Šicí dílna Angel Wings v Táboře běžně nešije z bavlny. Bylo tedy nutné pohotově objednávat nový materiál.
V době fotografování bylo v dílně devět švadlen.
Jen malý zlomek výroby zůstává stále věnovaný dětskému oblečení, které tato šicí dílna běžně také produkuje.
Švadleny nyní pracují nad rámec své pracovní doby a snaží se tedy pomoci, jak jen mohou.
Foto: Adam Helma / Instagram @adamhelma
dap Adam Helma, dap
18. 3. 2020 12:03
V pět ráno usednou za šicí stroj, u kterého se krčí jedenáct hodin, a v zaměstnání tráví čas i nad rámec své pracovní doby. Tak v posledních dnech vypadá režim švadlen v jedné táborské dílně, které se obětavě pustily do výroby roušek - tolik nedostatkového zboží. Podívejte se s námi, jak pracovní zápřah v jihočeské dílně Angel Wings vypadá.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy