Obrazem: Pandy i obraz mučení. Před čínskou ambasádou protestovali vyznavači učení Falun Gong

Foto: Adam Hecl
Adam Hecl
20. 7. 2017 18:11
Desítky vyznavačů čínské meditační praxe Falun Gong se sešly před čínskou ambasádou v Praze, aby připomněli 18. výročí pronásledování této duchovní skupiny čínskou vládou. Před ambasádou vytvořily živý obraz mučení a vystavily osmnáct pand, které jsou součástí projektu "Komunismus s pandí tváří" Barbory Bálkové.
 

Právě se děje

před 51 minutami

Ústecký kraj pošle Vejprtům milion, zaměstnanci vybrali 70 tisíc korun

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, dnes je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. 

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Další zprávy