Tak vypadá boj o lidské životy v první linii. Fotoreportáž z jednotky intenzivní péče

Tak vypadá boj o lidské životy v první linii. Fotoreportáž z jednotky intenzivní péče
Zdravotní sestra se stará o covid pozitivního pacienta.
Příjem nových pacientů v těžkém stavu při onemocnění covid-19. Následující záběry byly pořízeny na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na konci listopadu 2021.
...
Kvůli zamezení atrofie svalů u ležících pacientů JIP je nutné jejich končetiny pravidelně protahovat.
Foto: Lukáš Bíba
Dan Poláček Pavel Švec Lukáš Bíba, Dan Poláček, Pavel Švec
Aktualizováno 4. 12. 2021 21:03
Pobyt na jednotce intenzivní péče je vždy skličující. Epidemie nemoci covid-19 to však ještě zvýraznila. Bohužel pacientů v těžkém stavu při nynější podzimní vlně neustále přibývá. Zdravotníci v mimořádném nasazení bojují o jejich životy. Mnohdy je to však marný boj. Následující záběry byly pořízeny na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na konci listopadu 2021.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranáři ošetřili po požáru v rodinném domě v Ivančicích šest lidí, nadýchali se zplodin

Záchranáři v neděli nad ránem po požáru v rodinném domě v Ivančicích ošetřili šest lidí. Nadýchali se zplodin hoření, uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Podle ní se předpokládá, že by stav u nikoho neměl být vážný. Podle mluvčího hasičů Jana Dvořáka dostali hasiči požár rychle pod kontrolu a uhasili ho.

Zdroj: ČTK
Další zprávy