Obrazem: Podívejte se na výstavu Český hudební plakát 70. až 80. let

Obrazem: Podívejte se na výstavu Český hudební plakát 70. až 80. let
Plakát na koncert kapely Echt!
Plakát na koncert kapely Echt!
Plakát na koncert kapely Jasná páka
Plakát na koncert kapely Jasná páka
Foto: Petr Žantovský
Aktuálně.cz Dan Poláček Aktuálně.cz, Dan Poláček
3. 4. 2013 4:28

Výstava Český hudební plakát 70. až 80. let nabízí fanouškům české hudební scény exkluzivní podívanou. Výstavu si můžete prohlédnout v prostorách pražské galerie Portheimka. Výstava bude přístupná veřejnosti až do 26. dubna.


Přinášíme několik ukázek z výstavy, jež zahrnuje plakáty od známých výtvarníků, jako jsou například Karel Haloun, Zorka Ságlová, Kája Saudek či Joska Skalník. Více informací o jmenované výstavě najdete na ZDE.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy